Nic zvláštního k vidění: To byl zápas Evropské konferenční ligy v Plzni očima strážníků
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň

Nic zvláštního k vidění: To byl zápas Evropské konferenční ligy v Plzni očima strážníků

23 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Neurvalost, agresivita, alkohol – to je obvyklý obrázek fotbalových fanoušků u většinové společnosti. Když navíc jedno z družstev pochází z Balkánu, člověk aby zamknul byt, zavřel okenice a vyrazil někam pryč z města. Přesně tyto stereotypy se ale v Plzni daří bourat. A přispěl k tomu i čtvrteční zápas Viktorie v Evropské konferenční lize.

„Během včerejšího fotbalového utkání mezi FC Viktoria Plzeň a F.C. Ballkani opět nechyběly naše hlídky, které v průběhu zápasu jako obvykle dohlédly na vše potřebné,“ začíná s popisem situace Tereza Schliková z plzeňské městské policie a vysvětluje, že tři desítky strážníků se opět aktivně podílely na dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a postaraly se také o zajištění bezpečnosti návštěvníků.

A jak to bylo s incidenty, které bylo třeba řešit? „Před a ani během zápasu k ničemu vážnému nedošlo a strážníci v místech kolem stadionu museli řešit pouze 12 dopravních přestupků v souvislosti se špatně zaparkovanými vozidly, což je zhruba o polovinu méně než při posledním fotbalovém zápasu,“ zakončuje Tereza Schliková. Takže nuda, nuda, šeď, šeď. A v tomto případě je to tak správně.

zdroj: Tereza Schliková, Městská policie Plzeň