Nová autobusová linka z Domažlic do Plzně vyjede už zítra!

Nová autobusová linka z Domažlic do Plzně vyjede už zítra!

10 prosince, 2022 2 Od Pavel Žižka

Nová autobusová linka číslo 621 z Domažlic přes Horšovský Týn, Holýšov, Stod a Zbůch do Plzně bude spuštěna v neděli 11. prosince. Vyjíždět bude z domažlického autobusového nádraží. V Plzni kromě Borských polí obslouží i točnu Bory a ústřední autobusové nádraží u hlavního vlakového nádraží (tj. Terminál Hlavní nádraží).

„Linka bude jezdit zhruba v hodinovém intervalu v ranní a odpolední špičce, dopoledne bude provoz v intervalu zhruba 120 minut,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek s tím, že o víkendu pojedou spoje každé čtyři hodiny a bude jezdit v prokladu s osobními vlaky. „Na lince bude platit tarif IDPK včetně předplatného a přestupního jízdného na MHD Plzeň,“ doplnil náměstek P. Čížek. Zároveň je s tímto krokem upravena dosavadní linka 543 Nýřany – Zbůch – Plzeň (nově číslo 521), která pojede v mírně odlišných časech, aby byl zachován proklad v úseku Zbůch – Plzeň s linkou 621. Na lince 521 je posíleno spojení do Úherců, blízké průmyslové zóny a do Nýřan. V oblasti Horšovského Týna byla upravena linka 631 Holýšov – Domažlice, aby nejela souběžně s linkou 621. Stávající linka 621 Poběžovice – Staňkov je přečíslována na 640, spoje jsou primárně propojeny na linku 621.

Provoz linky bude sledován přes dispečink IDPK. Kraj prosí cestující o určitou toleranci při zavádění nového dopravního řešení.

jízdní řád ke stažení: https://www.idpk.cz/data/folders/lV_0400621-f6936.pdf

zdroj: Plzeňský kraj