Odstartovala výzva pro cyklistické tvrďáky Rokycanská 15
Bajker, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Bajker, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Odstartovala výzva pro cyklistické tvrďáky Rokycanská 15

4 března, 2024 0 Od Pavel Žižka

Začal březen, s ním meteorologické jaro a s ním pro spoustu cyklistů také sezóna. Minimálně na Rokycansku to platí beze zbytku. A tady navíc odstartoval již třetí ročník cyklistické výzvy Rokycanská 15. A opět stojí za to.

Za pořádnými sportovními výzvami nemusíte do Ameriky, do Alp ani na Šumavu. Skvělé možnosti potrápit své tělo a zdolat takovou sportovní výzvu leží doslova za humny. Rokycanská 15 je jednou z nich. Pokud si od čísla 15 slibujete odpolední patnáctikilometrovou vyjížďku, budete zklamání, nebo naopak nadšeni. Tady jde totiž o patnáct pořádných kopců.

Tato bajkerská výzva tak cyklisty na horských kolech zavede na Kotel, na Žďár, na Radeč a na spoustu dalších kopců, co jich jen Rokycansko nabízí. Inu, právě na Rokycansko zasahují hned dvě vrchoviny – Křivoklátská a Brdská. Profily tratí jsou tak zubaté, jako když organizátoři Tour de France kreslí královskou etapu.

Rokycanskou 15 můžete zkusit jako výzvu, kterou byste měli zdolat do dvou dnů, nebo závod s cílem zajet prostřední trasu v co nejrychlejším čase. Podle toho zvolíte variantu Challenge nebo Race.

Cože? Prostřední trasu? Ono jich je víc? Jasně. Organizátoři připravili hned tři. Nejkratší se jmenuje Freedom a už jejích skoro 110 kilometrů bajkery pořádně prověří. Prostřední, kterou lze pojmout i závodnicky na čas, měří skoro 130 km. A pak je tu pošušňáníčko pro opravdové fajnšmekry  – trasa Legend a jejích více než 150 kilometrů. Vše pěkně v terénu a nahoru, dolů. Z toho bolí nohy a zadek, jen jak si to přečtete.

Zalíbila se vám tato výzva? Tak to máme dobrou zprávu. Na její zdolání máte čas až do konce roku, a tak určitě ještě stihnete pořádně natrénovat. Více informací o celé výzvě najdete pod odkazem ve zdrojích.

zdroj: Rokycanská 15