Olympijská vítězka slaví kulaté narozeniny
Kateřina Emmons, foto: Petr Novák, Wikipedia, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4929182
Kateřina Emmons, foto: Petr Novák, Wikipedia, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4929182

Olympijská vítězka slaví kulaté narozeniny

16 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Sedmnáctý listopadový den je svátkem pro celou naši republiku. Pro Kateřinu Emmons, rozenou Kůrkovou ale ještě více. Každý rok totiž v tento den slaví narozeniny. Letos dokonce kulaté. Gratulujeme!

Kateřina Emmons se narodila 17. listopadu 1983 v Plzni. Těžko mohly její životní kroky směřovat jinam než na sportovní střelnici. Vždyť jejím otcem je několikanásobný mistr světa ve střelbě z malorážky Petr Kůrka. A Kateřina se potatila. Velké úspěchy sbírala už od mládežnických kategorií. Například v roce 2002 společně s Pavlou Habartouvou a Kateřinou Beranovou vyrovnaly světový rekord a získaly titul juniorských mistryň Evropy v soutěži družstev ve vzduchové pušce.

Kateřina pak zářila i mezi dospělými. V roce 2002 se stala mistryní světa ve střelbě ze vzduchovky, o dva a pět let později opanovala i mistrovství Evropy. Běžný sportovní fanoušek ji má však spojenou především s úspěchy na olympiádě. Nejlepší sportovní střelkyně ČR let 2002 a 2004 si první medaili přivezla v roce 2004. V Aténách tehdy cinkl bronz. Kompletní sbírku zlatem a stříbrem doplnila o čtyři roky později. Tím se stala jednou z nejúspěšnějších sportovkyň pekingské olympiády i české historie.

Zlatou olympijskou medaili Kateřina získala už s příjmením Emmons. V roce 2007 si totiž vzala amerického střelce Matthewa Emmonse. I on je olympijským vítězem. Spolu mají celkem čtyři děti. Přejeme hodně (nejen) rodinného štěstí.

zdroj: Wikipedia