Opora Viktorie Plzeň do Slavie? Za Staňka je na stole pořádný balík
Jindřich Staněk, foto: FC Viktoria Plzeň
Jindřich Staněk, foto: FC Viktoria Plzeň

Opora Viktorie Plzeň do Slavie? Za Staňka je na stole pořádný balík

14 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Reprezentační brankář Jindřich Staněk má prý namířeno do pražské Slavie. Tuto informaci jako téměř hotovou věc zveřejnil server inFotbal a s odkazem na důvěryhodné zdroje přidal i bližší informace o chystaném přestupu.

Plán Pražanů je jasný. Zkušený Ondřej Kolář se má stát mentorem v pozici brankáře číslo tři a o post jedničky se mají poprat dva brankáři se zkušenostmi z reprezentace i z plzeňské Viktorky – Aleš Mandous a Jindřich Staněk. Nabídka za Staňka přitom musí být pořádně štědrá. Viktoria se své brankářské jedničky určitě nevzdá lacino. Server inFotbal hovoří o nabídce na úrovni dvou milionů eur, tedy asi 49 milionů korun. Tato částka by mohla vedení plzeňského klubu obměkčit.

Chystaný drahý přestup by zároveň byl i skvělým entrée Pavla Tykače do Slavie. O zájmu českého miliardáře vykoupit pražský klub z čínských rukou už se veřejně nahlas hovoří a vše má být jen otázkou času a samozřejmě peněz. Pokud by se uvedl přestupem reprezentačního brankáře z konkurenčního týmu, navíc za takto vysokou částku, u slávistických fanoušků by o pozitivní body do začátku nouzi určitě neměl.

Hvězda sedmadvacetiletého Jindřicha Staňka tak může zářit ještě více. Ve Fortuna lize debutoval vlastně nedávno. 14. července 2019 nastoupil posílen zkušenostmi s fotbalem na Ostrovech do branky Českých Budějovic v zápase prvního české nejvyšší soutěže kola proti Opavě. Už v lednu 2020 si jej vyhlédla Viktoria Plzeň. Ani tady ale nezačal jako jednička. Přes Aleše Hrušku se ovšem brzy prosadil a v posledních letech patří k oporám červenomodrých.

Ani Viktorka by se přitom jeho odchodem nedostala do problémů. Teprve osmnáctiletý Viktor Baier už v zápasech české nejvyšší soutěže i Evropské konferenční ligy ukázal, že na něm v Plzni mohou stavět nejen budoucnost, ale i současnost. Ve spolupráci s Tvrdoněm a Sváčkem by díru po Staňkovi jistě dokázal zacelit. S padesáti miliony v kapse by se navíc manažerům Viktorie snadno hledala i případná další posila do branky.

zdroje: inFotbal, Wikipedia, FC Viktoria Plzeň