Pavlát na odchodu? Škodovka možná přijde o reprezentačního golmana
Dominik Pavlát v dresu HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Dominik Pavlát v dresu HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Pavlát na odchodu? Škodovka možná přijde o reprezentačního golmana

22 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Vhozený kámen do stojatých vod české extraligy, přesně tak lze nazvat odvolání Václava Varadi z lavičky ambiciózního pardubického Dynama. Nástup Marka Zadiny na jeho místo zdvihl velkou vlnu změn i v hráčském kádru. Posílení v brankovišti přitom Pardubice hledají v Plzni.

Ne, že by tedy Dynamo Pardubice v brance tlačila bota. Roman Will podává solidní výkony a je neochvějnou jedničkou. Na pozici dvojky je to však s Milanem Kloučkem nahnuté. Pětadvacetiletý golman nepodává stabilní výkony a v honbě za titulem by se mohl stát Achillovou patou. Řešení prý tým kolem Marka Zadiny našel v Plzni a jmenuje se Dominik Pavlát.

Čtyřiadvacetiletý Pavlát chytil v Plzni skvělou formu. V průměrném týmu je zřejmě nejvýraznější tváří, což dokládají nejen jeho špičkové statistiky, ale i jeho opakované nominace do národního týmu. Proč by se ale Škoda Plzeň takového klenotu zbavovala? Zdroje blízké klubu vidí důvody hned dva. Pavlát hodlá po sezóně zkusit štěstí za oceánem. Plzeň s ním tak budoucnost spojovat nemůže a v současné sezóně to na nějakou dlouhou pouť letošním play-off nevypadá. Slušně navíc chytá i mladý Slovák Hlavaj, a tak by odchod Pavláta velkým oslabením zřejmě nebyl.

Co by posílilo, to je naopak plzeňská kasička. Už dlouho je veřejným tajemstvím, že připomíná truhlu knížete Josefa Sličného z pohádky S čerty nejsou žerty. Naopak majitel pardubického Dynama Petr Děděk nemá hluboko do trezoru a za úspěch v letošní sezóně je evidentně ochotný dobře zaplatit. Transakce tak zřejmě bude mít jediného poraženého – tvrdé jádro plzeňských fanoušků, které ještě neztratilo víru v zázračné procitnutí Škody v závěru této sezóny. Ale kdoví, třeba k němu dojde s Hlavajem či Kloučkem v bráně. Puk je kulatý, hraje se na dvě brány a když přijde nějaký ten ušmudlaný gól a trocha toho srdíčka…

zdroj: RUIK