Plzeň bude městem umělé inteligence, zapojí se do akce Dny AI
SPOTi, zdroj foto: město Plzeň
SPOTi, zdroj foto: město Plzeň

Plzeň bude městem umělé inteligence, zapojí se do akce Dny AI

4 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Město Plzeň se na podzim stane jedním ze čtyř českých měst, která budou patřit umělé inteligenci. Dny AI se v západočeské metropoli uskuteční od 16. do 22. října 2023 a svým programem se zaměří jak na odbornou, tak širokou veřejnost. Cílem akce je představit možnosti využití umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie.

Program v Plzni připravuje Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň a kdo by se chtěl jakoukoli aktivitou do akce zapojit, může se přihlásit prostřednictvím webu www.dny-ai.cz.

Dny AI odstartují v Brně a po Plzni a Ostravě se přesunou na závěrečný týden do Prahy. Tam také vyvrcholí předáváním českých ocenění v oblasti umělé inteligence. „Ke Dnům AI se připojujeme poprvé a to, že máme zkušenějším hráčům na české scéně co nabídnout, je důkazem toho, že v Plzni jdeme inovativním a moderním směrem,“ řekl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Program v Plzni představí AI (artificial intelligence) čili umělou inteligenci napříč obory lidské činnosti. Akce je určená pro všechny, kteří se zajímají o AI a její využití. Významná část programu bude věnována praxi a konkrétním příkladům využití umělé inteligence v různých oblastech. Právě šíře záběrů Dnů AI otevře prostor pro nahlédnutí na umělou inteligenci v netradičních souvislostech s důrazem na její mezioborovost.

„Dny AI chápeme jako příležitost poznat rozmanitost plzeňské AI komunity, propojit a prezentovat to nejlepší, co plzeňská scéna nabízí. Máme se opravdu na co těšit,“ prozradil za BIC Plzeň jeho jednatel Luděk Šantora.

Dny AI navazují na loňský úspěšný první ročník pořádaný v Brně. K tamním pořadatelům, platformě Brno.AI, se přidává jako hlavní pořadatel organizace prg.ai, na přípravách ostravského týdne se podílí Moravskoslezské inovační centrum Ostrava.

„Rozšířením Dnů AI na – v podstatě – české dny umělé inteligence chceme odpovědět na obrovský zájem, který téma AI vzbuzuje. Plánujeme se zaměřit na sdílení zkušeností a znalostí s cílem přinést co možná nejvíce inspirace všem účastníkům. Ať už půjde o výzkumníky, podnikatele nebo nadšence do nových technologií,“ dodal výkonný ředitel prg.ai Lukáš Kačena.

zdroj: Mgr. Eva Barborková, město Plzeň