Plzeň jako město plné průmyslových skvostů představuje letní stezka Industry Open
Industry Open, historický trolejbus, zdroj foto: Visit Plzeň
Industry Open, historický trolejbus, zdroj foto: Visit Plzeň

Plzeň jako město plné průmyslových skvostů představuje letní stezka Industry Open

16 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Industry Open je v plném proudu. Že jste o této akci ještě neslyšeli? Tak to je velká škoda. Tato letní stezka totiž představuje Plzeň jako město plné průmyslových skvostů, kterým bezesporu je. Těch historických i těch současných. Od konce května do 21. října si tak můžete prohlédnout technické památky i výrobní závody, kam se jindy nedostanete.Stezka otevírá technické památky i firmy a výrobní závody nejen v Plzni, ale i v blízkém okolí. Těšit se můžete jak na komentované prohlídky, tak i exkurze do výroby.

Program akcí stezky Industry Open:

Vodárna Plzeň: Čistírna odpadních vod – Jak se voda z řeky stane pitnou a co všechno se stane s vodou z vašeho domu, než se smí vrátit do řeky se dozvíte na komentovaných prohlídkách.

Vodárna Plzeň: Úpravna vody na Homolce – Komentované prohlídky vám přiblíží, jaká je cesta vody z řeky až do vašeho vodovodního kohoutku.

Prohlídky likérky Stock Plzeň – Božkov – Historie likérky v plzeňském Božkově sahá více než 120 let do minulosti a letos se vůbec poprvé otevírá veřejnosti na komentovaných prohlídkách. Prohlídka je pouze pro starší 18 let.
Stopy průmyslové revoluce v Plzni – Komentovaná prohlídka města vás blíže seznámí s významnými osobnosti historie plzeňského průmyslu.

Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu – Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR nebo KAROSA ŠL 11.1307 Turist po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku.

Prohlídky malé vodní elektrárny a měnírny PMDP – S budovou Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží – malou vodní elektrárnou a měnírnou se seznámíte na komentovaných prohlídkách.
Architektonická procházka Petrohrad s prohlídkou Papírny – Specifický charakter, dříve převážně dělnické čtvrti Petrohrad, poznáte na architektonické procházce.

Architektonická procházka Doudlevecká čtvrť s prohlídkou DEPO2015 – Na této procházce objevíte industriální zajímavosti území mezi železniční tratí a řekou Radbuzou.

Historickým autobusem po stopách těžby uhlí – Pozůstatky po těžbě v krajině kolem Nýřan a návštěvu Hornického muzea ve Zbůchu si užijete na výletě autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR nebo KAROSA ŠL 11.1307 Turist.

Historickým autobusem po stopách průmyslu na Domažlicku – Důl Na Kole, Kulturní centrum Pivovar Domažlice anebo Muzeum techniky a řemesel v Kolovči navštívíte na výletě autobusem KAROSA ŠL 11.1307 Turist.

Mimořádné prohlídky Plzeňského Prazdroje zaměřené na bednářské řemeslo – Termíny najdete na www.industryopen.cz.

Prohlídky vinařského závodu Bohemia Sekt – Na komentovaných prohlídkách objevíte historii i současnost nejprodávanějšího sektu u nás.

Exkurze ve spalovně odpadu ZEVO Plzeň v Chotíkově – Pravidelné prohlídky se konají každou sobotu. Termín si rezervujte na stránkách spalovny.

Pravidelné prohlídky expozice Příběhy dvoutaktů v Muzeu Lobzy – V rámci prohlídky muzea uvidíte výstavu kreseb mladého autora z Plzeňska Stanislava Tymla Legendy na kolech štětcem, tužkou a perem.

Zdroj: Visit Plzeň, Kudyznudy