Plzeň jede do Olomouce. Expert Koreis Škodovce nevěří
Adam Jiříček, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Z utkání Škody Plzeň a HC Olomouc, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Plzeň jede do Olomouce. Expert Koreis Škodovce nevěří

7 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Podruhé během týdne stejný zápas, jen v opačném gardu. V rámci předehrávaného 47. kola hokejové extraligy přejela ve středu Škoda Plzeň doma Olomouc 8:0. Kohouti z Hané nemusejí na odvetu dlouho čekat. Oba týmy znovu změří síly v neděli 7. ledna, tentokrát v Olomouci. A Škodovce nevěří ani někteří experti.

Pro oba týmy jde o další důležité utkání v boji o pozice zajišťující účast v play-off. Když se oba celky střetly ve středu, měli před utkáním pětibodový náskok na indiány Hanáci. Dnes mají shodně oba celky jednačtyřicet bodů, Škoda navíc dva zápasy k dobru. Zatímco Plzeň jede i po utkání s Kladnem, které vyhrála 7:2, na vlně, Olomouc je v útlumu. Kromě toho, že schytala bídu v Plzni, odjela jen s jedním bodem i po následujícím zápase z Vítkovic.

Zápas se sousedem v tabulce by tak pro olomoucké kohouty mohl být šancí na odraz vzhůru. Tým s nejhorší přesilovkou v soutěži na to minimálně podle některých expertů má. Svými sázkovými tikety se na sociální síti X pochlubil i hokejový expert známý zejména z O2 TV a z podcastu Bomby k tyči Jakub Koreis. Jako sázku na jistotu komentoval tiket se třemi zápasy, kde figuruje i neprohra Olomouce. Ještě odvážněji pak vypadá tip na dalším Koreisově tiketu. Zde vsadil, že klub, v němž strávil svá mládežnická léta a v němž i poprvé nakoukl do extraligy, nevstřelí více než dvě branky. Vzhledem ke středečním osmi do sítě Hanáků a pátečním sedmi do branky Kladna to je vskutku odvážný tip.

Plzeňští hokejisté tak mají o motivaci postaráno. Ne, že by jim nestačila touha po bodech a prodloužení úspěšné série, ale takovéto popíchnutí od hráče s plzeňskou minulostí je jistě nabudí ještě více. Zápas začíná v neděli 7. ledna v 17 hodin na zimním stadionu v Olomouci.

zdroj: HC Škoda Plzeň, Jakub Koreis (sociální síť X)