Plzeň se zvedne z gauče a bude běhat
Běh, zdroj: Pexels
Běh, zdroj foto: Pexels

Plzeň se zvedne z gauče a bude běhat

21 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Čtvrtou zastávkou 13. ročníku oblíbeného běžeckého seriálu ČEZ RunTour 2024 je Plzeň. V sobotu 22. června v 10 hodin odstartují běžci z náměstí Republiky a proběhnou centrem tohoto krásného města. Chvályhodným cílem akce je „zvednout Česko z gauče“ a ukázat všem, že běhání je hlavně radost. Součástí akce je doprovodný program zaměřený také na prevenci.

Zájemci si mohou opět vybrat ze tří úseků – 3, 5 a 10 km nebo si vyzkoušet štafetu. Připraveny jsou i dětské závody o délce 500 nebo 1000 m podle věku dítěte. Startovné a začátek se liší u každého závodu a vše je uvedeno na webu akce. Registrace je možná v pátek (21. 6.) od 15 do 19 hodin a v sobotu (22. 6.) od 8:30 až do startu závodu.

Partnerem pro prevenci je zdravotní pojišťovna OZP, která si pro účastníky v Plzni připravila „masážní zónu“. Ve speciálním prezentačním stanu bude k dispozici několik masérů, zájemci rovněž mohou zdarma vyzkoušet analýzu složení lidského těla a nechat si poradit ohledně naměřených výsledků. Na místě budou i pracovníci regionální pobočky OZP.

ČEZ RunTour je seriál běžeckých závodů, který je určen pro rodiny s dětmi, začátečníky i tzv. hobby běžce, zkrátka pro každého, kdo má chuť běhat. Dlouhodobě patří závody mezi nejoblíbenější tuzemské sportovní akce. Letos má RunTour celkem osm zastávek. Závody v Českých Budějovicích, Kopřivnici a Ústí nad Labem už proběhly, po bězích v Plzni budou následovat Olomouc (20. 7.), Brno (14. 9.), Praha (5. 10.) a Pardubice (19. 10.).

zdroj: Jiří Bažant, Omnimedia