Plzeňské náměstí ožije florbalem
Street Floorball League v Plzni, zdroj: FBC Plzeň
Street Floorball League v Plzni, zdroj: FBC Plzeň

Plzeňské náměstí ožije florbalem

19 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Netradiční kulisy pro florbal i sport obecně, netradiční dění na plzeňském náměstí Republiky. To je Street Floorball League – série florbalových turnajů určených pro všechny nadšence do tohoto mladého sportu, kteří v uplynulé sezóně nenastoupili v nejvyšších soutěžích, ale i pro úplné nováčky.

Projekt Street Floorball League nastartoval Český florbal (svaz) v souvislosti s konáním mistrovství světa v roce 2018. Tehdy se během letních měsíců hrálo dvanáct turnajů pod otevřeným nebem ve dvanácti českých a moravských městech. Vítězové postoupili na finálový turnaj, který se odehrál v Praze.

Podobný formát je připraven i na letošní léto. Hráči i fanoušci se i letos mohou v rámci pátého ročníku těšit na šest turnajů po celé republice. Ty se konají od června do srpna. Vše vypukne 4. června v Plzni. Florbal pod širým nebem se bude hrát i v Českých Budějovicích, v Brně, v Pardubicích, v Praze a vše uzavře poslední turnaj v Ústí nad Labem.

Utkání se hrají ve formátu 3 na 3, bez brankáře, na malé branky a na hřišti o rozměrech 24×12 metrů. Jeden zápas trvá 12 minut superhrubého času, poslední minuta je čistý čas. Na každém turnaji se podle počtu účastníků nalosují týmy do základních skupin, z nichž pak ti nejlepší postoupí do následného play-off a zahrají si o vítězství a o hodnotné ceny.

Na plzeňský turnaj se můžete nejen přijít podívat, ale i si na něm zahrát. Stále totiž zbývá několik posledních volných míst. Registrovat se můžete na https://streetfloorball.cz/registrace.asp?fbclid=IwAR1wuKAlubTQlyDrPf6jDuW9BY3qvZV5gHg-Y1oKCkxj9da-YqrZIVXKXKo.

zdroje: FBC Plzeň, Street Floorball League