Plzeňské oslavy vzniku republiky budou velké
Plzeňské oslavy vzniku republiky, zdroj foto: Aspen
Plzeňské oslavy vzniku republiky, zdroj foto: Aspen

Plzeňské oslavy vzniku republiky budou velké

23 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun.

Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.

Své brány otevřou například Loosovy interiéry, Divadlo Josefa Kajetána Tyla, Katedrála sv. Bartoloměje, muzea, galerie, zahrady a mnoho dalších míst nejen v Plzni.

Novinkou v letošním roce budou prohlídky technologického parku TechTower. Můžete se podívat i do reaktorské haly firmy Škoda J.S., kde se vyrábí velké díly pro jaderné elektrárny. Žít to bude v celém městě. Gastrozónu najdete na náměstí Republiky a další bude již tradičně v DEPO2015, kde se bude konat oblíbený Depo Street Food Market.

Na náměstí pod katedrálou zahraje Spiritual Kvartet ve 13 hodin a v 15 hodin vystoupí Pilsen Voice. Oblíbený průvod s lampiony z náměstí T. G. Masaryka směrem na náměstí Republiky za doprovodu mažoretek, kapely a zástupců plzeňského Sokola a legionářů vyrazí v 18 hodin. Průvod bude zakončen velkým slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky v 18:30.

zdroj:  Klára Procházková, Aspen