Po Radbuze se proháněly dračí lodě
Dračí loď na Radbuze, zdroj foto: Pavla Kemrová
Dračí loď na Radbuze, zdroj foto: Pavla Kemrová

Po Radbuze se proháněly dračí lodě

18 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

V sobotu se v loděnici Pilsner Dragons u řeky Radbuzy sešli všichni přátelé dětských skupin z Valchy a společně poměřili své síly při prvních závodech na Dračích lodích.

„Akce se nakonec protáhla více než jsme očekávali, neboť byla skvělá. Vše se povedlo. Všichni se neuvěřitelně snažili a myslím, že každý z nás stále cítí, jakou silou pádloval. Ale zážitek to byl nezapomenutelný a to je hlavní,“ říká jedna z organizátorek Pavla Kemrová. Všechna  čtyři družstva dala do závodu všechnu svoji sílu. Sami organizátoři říkají, že po kilometru pádlování byl vítězem vlastně každý.

„Velké díky patří panu Pavlu Rousovi, díky kterému jsme mohli závody lodí uskutečnit. Po ohlasech, které jsme od účastníků obdrželi, jsme se rozhodli založit novou tradici,“ pokračuje Pavla Kemrová. Už nyní se tak můžeme těšit na druhý ročník v roce 2024.

„Dětské skupiny Na Zelené louce na Valše se snaží, kromě Montessori zaměření, předávat dětem ještě něco víc než jen poselství vycházející z tohoto učení. Chceme dalším generacím ukázat, jak je krásná soudržnost a pocit jedné rodiny. Připravujeme proto šestkrát do roka společné odpoledne nebo víkendy, zaměřené na sport, roční období nebo svátek. Účast je vždy obrovská a my si toho moc vážíme,“ dodává Pavla Kemrová.
zdroj: Pavla Kemrová