Poslanec Ženíšek: Kvůli Babišovi nám vyhlásí válku i neutrální Rakousko
Marek Ženíšek, zdroj foto: Plzeňský kraj
Marek Ženíšek, zdroj foto: Plzeňský kraj

Poslanec Ženíšek: Kvůli Babišovi nám vyhlásí válku i neutrální Rakousko

17 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

V Poslanecké sněmovně je zase živo. Obstrukce a dlouhosáhlé projevy o všem a o ničem zároveň neberou konce. Opoziční poslanci si užívají své chvíle slávy. Ať se však snaží sebevíc, hvězdou dne je opět Andrej Babiš.

Hlavním bodem probíhajícího jednání Sněmovny je hlasování o korespondenční volbě. Opoziční hnutí ANO a SPD už dlouho dopředu avizovala, že budou obstruovat, jak jen to půjde. A svůj slib plní. Dlouhé projevy začaly ještě před schválením programu schůze. Mezi všemi jednoznačně nejvíce rezonuje ten z úst expremiéra a “poraženého finalisty” prezidentské volby Andreje Babiše. U mikrofonu vydržel téměř čtyři hodiny a zkritizovat toho stihl skutečně hodně, jak to nakonec umí. Ze všech jedovatých slov však největší haló způsobila kritika poměrů u našich jižních sousedů. Ve svém dlouhém projevu mluvil i tom, že dálnice D3 má být dovedena až z české strany až k hranicím v roce 2026. „A víte, kdy tam bude to Rakousko? 2031. Vykašlali se na to. Proč? Protože mají ty Zelené ve vládě, ti magoři,“ pronesl Andrej Babiš a postaral se o to, že se o něm bude zase pár dnů psát snad ve všech médiích.

Ponechme stranou fakt, že D3 bude k hranicím dostavěna skutečně zřejmě již v roce 2026, ovšem chybět bude úsek ve středních Čechách. S kompletní dostavbou se pak počítá až do stejného roku 2031, kdy budou hotovi i Rakušané. Nazvání občanů celé země “magory” bývalým premiérem a na půdě Sněmovny je ovšem natolik silná káva, že se takřka okamžitě začala ohrazovat zahraniční média i rakouští politici. Slova jako ostuda nebo skandál byla nejen v německy psaném mediálním prostoru skloňována poměrně často.

Na celou věc pak reagoval i plzeňský poslanec Marek Ženíšek, který je zároveň i předsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Toho zřejmě čeká mnoho vysvětlování, jak že se to u nás věci mají, což potvrdil i ve svém příspěvku na sociální síti X:

Jdu psát zahraničnímu výboru Rakouska, že magor tu je úplně někdo jiný. Jinak nám kvůli těmto výrokům nakonec vyhlásí válku i takové neutrální Rakousko.

Hlasování o korespondenční volbě tak začalo skutečně zhurta. Určitě navíc není všem perlám konec.

zdroje: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Marek Ženíšek (X)