Pozor v rokycanských Husových sadech. Budou se tu bourat lávky
Lávka v Husových sadech v Rokycanech, zdroj foto: město Rokycany
Lávka v Husových sadech v Rokycanech, zdroj foto: město Rokycany

Pozor v rokycanských Husových sadech. Budou se tu bourat lávky

22 července, 2023 0 Od Pavel Žižka
V polovině února začala dlouho očekávaná revitalizace Husových sadů a Kalvárie v Rokycanech, občanům známých spíše pod názvem Stráň. Od úterý 11. dubna začaly samotné práce v oblasti křížové cesty a Kalvárie. Od začátku června začala omezení v Husových sadech.

24. července začnou demolice lávek na Stráni, především velké lávky a malé pod letištěm. Od 1. srpna budou probíhat práce pro pilotáže. Město žádá občany, aby do revitalizovaných oblastí nevstupovali.
Na Kalvárii je již přemístěno první zastavení křížové cesty z travnaté plochy blízko rušné komunikace k nově vybudované dlážděné cestě, jako je tomu u ostatních zastavení. Cesta na Kalvárii je dlážděna lomovým kamenem.
Rokycany revitalizaci připravují již od roku 2015. Jedná se o zelenou dominantu v severní části města, která je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší plochou veřejné zeleně ve městě o výměře 23 hektarů. Náklady na revitalizaci jsou ve výši 18,9 milionu korun bez DPH. Hotovo by mělo být v březnu 2024. Zakázku pro město bude realizovat společnost Gabriel s. r. o.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany