Přírodní koupací biotop v Blovicích se otevře v červnu
Přírodní koupací biotop v Blovicích, zdroj: město Blovice
Přírodní koupací biotop v Blovicích, zdroj: město Blovice

Přírodní koupací biotop v Blovicích se otevře v červnu

13 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Jedno z nejlepších koupání v širém okolí každý rok nabízí přírodní koupací biotop v Blovicích. Ani letos by tomu nemělo být jinak. I proto se už nyní vše chystá na jeho otevření na začátku letní sezóny.

V současné době probíhají intenzivní práce na údržbě celého areálu. Vyčištění se dočkaly laguny s vodními rostlinami, které se starají o zlepšení kvality vody. Obě dvě vodní nádrže budou zbaveny nečistot a usazenin a bude zde nainstalováno nové provzdušňovací zařízení. Poté bude dopuštěna voda a její kvalita se ještě před otevřením řádně změří. Travnaté plochy jsou již nyní pravidelně sekány. Důkladně vyčištěno bude i sociální zázemí.

Novinkou bude obnovení beachvolejbalového hřiště. Dojde k němu po 13 letech používání. Rada města Blovice schválila cenovou nabídku společnosti Umělky s.r.o., která odebere starý písek a dodá vhodnější křemičitý písek. Součástí dodávky je i instalace ochranné sítě o délce 20m a výšce 4m.

Otevření biotopu je plánováno na první polovinu června. O přesném termínu bude veřejnost informována prostřednictvím webových stránek města Blovice a facebooku.

zdroj: město Blovice