Pro třicetiletého opilce si došla maminka
Opilství, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Opilství, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Pro třicetiletého opilce si došla maminka

30 května, 2024 0 Od Pavel Žižka

Maminky i strážníci to mají těžké. Nevěříte? Přesvědčte se o tom i na základě příběhu, který se stal v neděli v Plzni a vypadá jako vystřižený z bláznivé komedie.

Den volna si svérázně užíval asi třicetiletý Plzeňan. Výsledkem jeho počínání s alkoholem bylo to, že na něj kolemjdoucí zavolali strážníky městské policie. „Včera krátce po poledni byla hlídka z Lochotína vyslána operačním strážníkem do jedné z ulic, kde se má nacházet ležící osoba. Na strážníky čekal na chodníku muž, který tvrdě spal a kolem něj se vznášel známý odér alkoholu,“ začíná s popisem příběhu mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková.

Strážníkům bylo hned jasné, kolik uhodilo. Naštěstí nebylo nutné volat záchranku. Opilce se podařilo z tvrdého spánku probudit a následně i postavit na nohy. „Dotyčný strážníkům sdělil, že vypil asi 2 litry alkoholu a dechová zkouška  o pár chvil později ukázala 4,03 promile alkoholu v dechu,“ pokračuje Tereza Schliková.

Čekáte, že se čtyřmi promile alkoholu v krvi na záchranku nakonec došlo? Strážníci sanitku nevolali, ale podařilo se jim kontaktovat matku muže. Ta se dostavila na místo, opilého synka si vyzvedla a odvedla ho domů. Tak snad všechno dobře dopadlo.

zdroj: Tereza Schliková, Městská policie Plzeň