První přesunuté trhy se v Domažlicích budou konat již tuto středu
Trhy na domažlickém náměstí Míru, zdroj foto: město Domažlice
Trhy na domažlickém náměstí Míru, zdroj foto: město Domažlice

První přesunuté trhy se v Domažlicích budou konat již tuto středu

11 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Tradiční středeční trhy v Domažlicích se stěhují. Noví radní akceptovali názor předchozí rady města, která stanovila od července nové místo pro jejich konání – prostor před Chodským hradem na Chodském náměstí.

„Myšlenka přesunout trhy se objevovala již delší dobu, ale dříve převládal názor, že na domažlickém náměstí je potřeba, aby byla možnost na něj zajíždět, ale aby se jím pokud možno neprojíždělo, což mj. trhy zajišťovaly. Praxe ukázala, že si lidé zvykli a ve středu na náměstí ve zvýšené míře nejezdili,“ zmínil domažlický starosta Stanislav Antoš.

„Je otázkou, zda si zákazníci najdou cestu na Chodské náměstí. Situaci budeme monitorovat a nejpozději na konci roku ji vyhodnotíme,“ dodal starosta s tím, že nynější vedení města nechtělo měnit záměr předchozího vedení, který již byl zveřejněn.

První trhy na Chodském náměstí se tak budou konat již tuto středu 12. července. Z původních plánů vypadl termín 20. prosince. „Pokud by se tento středeční trh konal, tak pak v rámci tou dobou probíhajících vánočních trhů před radnicí,“ dodal Antoš.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice