Půlmaraton Plzeňského kraje otevřel přihlášky
Půlmaraton Plzeňského kraje, zdroj: Plzeňský kraj

Půlmaraton Plzeňského kraje otevřel přihlášky

1 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

1. prosince byly spuštěny on-line registrace do tradičního běžeckého závodu, který závodníci i fanoušci znají jako Půlmaraton Plzeňského kraje. Milovníci běhu se již nyní mohou přihlásit do 8. ročníku, který odstartuje ve Škodalandu v Plzni – Liticích 22. dubna 2023.

Během celého prosince se běžci mohou registrovat za nejvýhodnější ceny. Až do Silvestra zaplatí závodníci za jednu registraci na půlmaraton čtyři sta korun, start na kratší trati vyjde o sto korun levněji. V lednu se ceny navýší, u půlmaratonu na 500 korun, u ostatních tratí na 350 korun. Přihlášky jsou otevřeny na webových stránkách závodu v sekci REGISTRACE. „V registračním formuláři je možné přiobjednat dámské či pánské sportovní památeční triko Sweep z funkčního a moderního materiálu Cool Plus a nově také limitovanou edici běžecké čelenky,“ upozornila za organizační tým Helena Kapicová.

Registrace běží celkem ve třech vlnách. Nejvýhodnější je právě ta první – do konce roku. On-line přihlášky se uzavírají dva dny před startem závodu, tedy 20. dubna. Přihlásit se pak ještě půjde i přímo na místě v den konání, tedy 22. dubna. V ceně je roční předplatné časopisu Svět běhu pro prvních 1000 registrovaných jak na půlmaraton, tak i pro závody Omexom krajská desítka nebo krajská pětka. Přihlášení se mohou těšit i na pamětní medaile, dárkové poukazy, občerstvení a zajímavý doprovodný program.

Půlmaraton Plzeňského kraje se běží na certifikované trati vedoucí z plzeňského Škodalandu přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k Borské přehradě. Jeho součástí budou i další sportovní aktivity včetně oblíbených dětských závodů. „Právě závody pro nejmenší sportovce patří mezi nejnapínavější a zažijete zde úžasnou atmosféru plnou radosti, ale i slz. Tedy emocí, které jsou nedílnou součástí každého sportovního zápolení,“ podotkla Kapicová, když připomněla, že pro děti jsou připraveny tratě od sta do osmi set metrů.

Na programu jsou mimo půlmaratonu a dětských běhů ještě zmíněné běžecké distance na deset a pět kilometrů, nebo týmový běh. „Nejlepší běžec Plzeňského kraje, tedy účastník s trvalým pobytem v našem kraji navíc běží o finanční odměnu. Jsem si jistá, že motivace pro první tři absolutní vítěze z mužů a první tři absolutní vítězky z žen na půlmaratonu je opravdu motivující,“ nabádá k tréninku a aktivní účasti Helena Kapicová.

zdroj: Eva Mertlová, Plzeňský kraj