Rokycanské Husovy sady letos projdou revitalizací
Husův park, zdroj: město Rokycany
Husův park, zdroj: město Rokycany

Rokycanské Husovy sady letos projdou revitalizací

29 ledna, 2023 0 Od Pavel Žižka

V roce 2023 se v Rokycanech bude hodně stavět a rekonstruovat. Realizace se mají dočkat projekty, na které se dlouho nedostávalo. Vedení města nezapomíná ani na městskou zeleň. Příkladem jsou například úpravy Husových sadů a Kalvárie na severu města.

Husovy sady a Kalvárie jsou nejvýznamnější a nejrozsáhlejší plochou veřejné zeleně v Rokycanech. Jedná se o ojedinělé území s vysokým rekreačním, urbanistickým vzdělávacím i ekologickým potenciálem. Svahy Husových sadů se svými porosty a skalnatými výchozy vytváří kulisu celé severní části města. Již od roku 1895 bylo území vybaveným parkem s množstvím vycházkových tras, altány a vyhlídkami. Z původních úprav se dodnes zachovala cestní síť a stopy původních objektů.

Park má rozlohu asi 23 hektarů a jako významné paleontologické naleziště je přírodní památkou. V roce 2023 se tu občané dočkají nových lávek, úprav cest i zeleně a nového mobiliáře. Náklady mají dosáhnout téměř devatenáctimilionové výše a hotovo by mělo být přesně za rok  v lednu 2024.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany