Rokycanské koupaliště již brzy otevře
Rokycanské koupaliště, zdroj: město Rokycany
Rokycanské koupaliště, zdroj: město Rokycany

Rokycanské koupaliště již brzy otevře

18 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

I když na nadcházející víkend meteorologové slibují takřka letní počasí, rokycanské koupaliště bude ještě několik týdnů zavřeno. V pátek 12. května jej zaměstnanci Sportovních zařízení města Rokycany dopustili a sezóna tu bude zahájena 1. června.
Celkem 24 tisíc kubíků vody je již napuštěno v Městském koupališti Rokycany. Sezonu chce město zahájit ve čtvrtek 1. června, pokud bude přát počasí. Příprava na sezonu začala již v dubnu.„Napouštěli jsme od pátku 21. dubna do pátku 12. května, tedy tři týdny. Čerpadla byla vypnuta pouze jeden den, jinak jsme čerpali ve dne v noci. Hodinový průtok čerpadla byl 43 kubíků Nyní sekáme, ošetřujeme dřevěné prvky na koupališti. Dětské brouzdaliště bude napuštěno v posledním květnovém týdnu po vyčištění a namontování čerpadel na dětské herní prvky,“ vysvětlil Zdeněk Frána, vedoucí střediska bazén a koupaliště Sportovních zařízení města Rokycan.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. „Ročně čerpáme z Klabavy do koupaliště 50 tisíc kubíků,“ doplnil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycan.

Všeobecné navýšení cen se promítlo také do vstupného na koupaliště. „Navýšení je nezbytné z důvodu toho, že město také musí plánovat a financovat další opravy, modernizace a investice do svého majetku, a tedy i do majetku sportovních zařízení. I při plánovaném navýšení cen ve sportovních zařízeních bude město Rokycany stále část provozu financovat z vlastních prostředků,“ vysvětlil Jaroslav Moravec. Celodenní vstupné pro dospělého bude 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

Koupací sezona 1. 6. – 31. 8.
 
červen: 
• pondělí–pátek: 10:00 – 20:00
• sobota–neděle: 9:00 – 20:00
 
červenec, srpen: 
• pondělí–neděle: 9:00 – 20:00
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany