Rokycanské koupaliště táhne. Kvalita vody je stále vynikající
Rokycanské koupaliště, zdroj foto: město Rokycany
Rokycanské koupaliště, zdroj foto: město Rokycany

Rokycanské koupaliště táhne. Kvalita vody je stále vynikající

18 července, 2023 0 Od Pavel Žižka
Za první dva týdny měsíce července navštívilo Městské koupaliště Rokycany 16 694 lidí. To je více než dvojnásobek oproti celému předchozímu měsíci. Za červen využilo druhé největší přírodní koupaliště v České republice sedm tisíc lidí.

I přes takovou návštěvnost nelze říct, že by tu byla hlava na hlavě. Vždyť koupaliště má rozlohu 12 tisíc metrů čtverečních. Co se naopak dá říct, je to, že voda je tu skvělá.  V pondělí 17. července měla teplotu téměř 27 stupňů „Kvalita vody je stále vynikající,“ doplnil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.

„V sobotu 15. července, kdy teploty šplhaly nad 35 stupňů, jsme měli letošní zatím návštěvnický rekord. Přišlo 3 768 lidí. Od začátku sezony 1. června máme návštěvnost přes 23 tisíc lidí. V červenci loňského roku byla návštěvnost 20 259 lidí. Vloni jsme zaznamenali pátou největší návštěvnost – 50 210 návštěvníků, zcela nejvyšší byla v roce 2018, přes 79 tisíc lidí. Doufáme, že letos se dostaneme na úroveň loňské návštěvnosti,“ vysvětlil Jaroslav Moravec.

Zájemci mohou sledovat počet návštěvníků či teplotu vody na webu Sportovních zařízení města Rokycany: https://www.sport.rokycany.cz/.

Nově mohou návštěvníci platit na koupališti platební kartou. A další novinku si připravila Městská knihovna Rokycany, a sice knihovnu hned za vstupem na koupaliště. K dispozici je také několik stánků s občerstvením.
Celodenní vstupné pro dospělého činí 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.Koupací sezona tu odstartovala 1. června a potrvá až do konce srpna. O prázdninách je rokycanské koupaliště otevřeno denně od 9 do 20 hodin.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany