Rokycanské Vojenské muzeum chystá Branný den. Naučí děti i základy první pomoci
Muzeum na demarkační linii, zdroj foto: Muzeum na demarkační linii
Muzeum na demarkační linii, zdroj foto: Muzeum na demarkační linii

Rokycanské Vojenské muzeum chystá Branný den. Naučí děti i základy první pomoci

10 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka
Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, největší nestátní vojenské muzeum v České republice, připravilo na sobotu 12. srpna od 10 do 17 hodin celodenní doprovodný program k běžným prohlídkám expozic. Od 15 hodin začne program pro děti K obraně vlasti připraven!

„Pro dětské návštěvníky je připravena řada soutěží či interaktivní soutěž SPOJAŘ. Dospělí mohou po celý den prohlédnout výstavu spojovací techniky a zbraní, kde mohou diskutovat se zbrojířem muzea, nahlédnout do vybrané otevřené techniky a v 11 hodin se připojit k prohlídce expozic muzea s průvodcem. Poprvé budou moci návštěvníci také zhlédnout novou vnější expozici protiletadlové techniky a vojenských vleků,“ pozvala za muzeum Radka Vávrová.
Děti si mohou vyzkoušet stanoviště jako např. hod granátem do tankového terče, hašení hasičskou proudnicí na terč, paintballovou střelbu na terč, chůzi na chůdách, překážkovou dráhu a další. Připraveny jsou také během dne prezentace plemene československého vlčáka šlechtěného od 60. let pro potřeby armády a pohraniční stráže od chovatelské stanice československých vlčáků Tor Zireael, která se pyšní šestičlennou domácí smečkou.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany