Rokycanští ochránci přírody zvou na vycházku Rokycany
Ptáci na krmítku, zdroj: Pixabay
Ptáci na krmítku, zdroj: Pixabay

Rokycanští ochránci přírody zvou na vycházku Rokycany

19 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Rokycanští ochránci přírody každoročně pořádají několik zajímavých akcí pro nejširší veřejnost. Tou letošní poslední bude již tradiční přikrmování živočichů v rokycanských parcích, které se uskuteční na Štěpána, tedy 26. prosince.


Máte-li zájem se zúčastnit i Vy, sraz je v 14.00 hodin před vlakovým nádražím v Rokycanech. Odtud se účastníci vydají na společnou asi dvouhodinovou vycházku, během kterém veřejnosti představí správný způsob přikrmování nejen opeřených obyvatel přírody, ale i volně žijící zvěře.

„Ne vždy lidé vědí jak správně přikrmovat a nesprávnou potravou mohou i živočichům ublížit,“  vysvětluje přínos komentované procházky Pavel Moulis z rokycanské záchranné stanice živočichů. Proto pořádají rokycanští ochránci přírody tuto veřejnou společnou výpravu a diskutují o nutnosti a potřebnosti této záslužné činnosti, která se stává oblíbenou v této době u mnoha lidí. Po zdařilé vycházce čeká účastníky přátelské posezení v salonku Restaurace „Železná“ v Rokycanech. Pokud se nezúčastníte vycházky, můžete přijít i jenom příjemně posedět po šestnácté hodině do příjemně vyhřáté restaurace. Zde kromě kulturního vystoupení proběhne i neformální hodnocení uplynulého roku.

Pokud máte zájem pouze o přikrmování živočichů v přírodě, kontaktujte myslivce ve svém okolí nebo rokycanské ochránce přírody. Jistě vám rádi poskytnou vyčerpávající informace o možnostech zapojení se do této zajímavé aktivity.

Kontaktní adresa v případě dotazů je: ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany nebo můžete telefonovat na čísla: 371722686 či 603239922, popř. mailovat na pavel.moulis@tiscali.cz. Bližší informace o činnosti rokycanských ochránců přírody najdete též na www.csop.erc.cz. Účastníci vycházky obdrží drobné upomínkové předměty a zřejmě i kalendář akcí na rok 2023.

zdroj: ČSOP Rokycany