Rokycany budou patřit myslivcům a ochráncům přírody
Ochrana přírody, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
Ochrana přírody, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Rokycany budou patřit myslivcům a ochráncům přírody

8 února, 2023 0 Od Pavel Žižka

Všichni milovníci přírody se už zajisté těší na jaro. Aby to těšení bylo ještě intenzivnější, mají rokycanští myslivci a ochránci přírody na začátek jara přichystané hned dvě akce. 18. března je čeká dopolední myslivecká burza a večerní ochranářská zábava.

Obě akce bude hostit Restaurace Na Střelnici v Rokycanech. Opět se tak propojí aktivity myslivců a ochránců přírody, což je doménou rokycanské pobočky Českého svazu ochránců přírody.

Začátek burzy je stanoven na 9 hodin, přičemž prodejci mohou přijít už o hodinu dříve. Akce potrvá do oběda. Půjde nejen o nákup nejrůznějších pomůcek či potřeb pro myslivost, ale i výměnu zkušeností. Zároveň zde budou prezentovány i nejrůznější materiály propagující ochranu přírody. „Máte-li i vy co nabídnout, tak určitě neváhejte a přijďte,“ vyzývá předseda místní organizace Českého svazu ochránců přírody Pavel Moulis. I když se zdánlivě jedná o specificky laděné téma, na své si jistě přijdou nejen zkušení myslivci, ale i všichni obdivovatelé přírody. Svojí účastí se tak máte možnost nejen něco dozvědět, koupit či vyměnit zajímavou věc nebo jen tak příjemně posedět s lidmi stejného zájmu v útulném prostředí restaurace, která bude na akci servírovat mysliveckou kuchyni.

Od 20 hodin se tu pak bude tančit. Na programu je totiž tradiční ochranářská zábava. K tanci i poslechu bude hrát známý hudebník Ivo Novák ze Strašic. Přijďte se tedy příjemně pobavit se svými přáteli. Vstupenky za 100,- Kč budou připraveny ke koupi od 1. března na adrese ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany nebo před akcí přímo na místě.

 

zdroj: Pavel Moulis, ZO ČSOP Rokycany