Rokycany vyzývají místní hudebníky: zahrajte si na Rokycanském kulturním létě
Rokycanské kulturní léto, zdroj foto: město Rokycany
Rokycanské kulturní léto, zdroj foto: město Rokycany

Rokycany vyzývají místní hudebníky: zahrajte si na Rokycanském kulturním létě

14 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Zahrát si na pódiu uprostřed rokycanského náměstí a třeba i před plným náměstím – tento sen se kapelám z Rokycanska může splnit. Město Rokycany totiž vyzývá místní kapely, aby si zahrály v rámci kulturního léta.

Město Rokycany chystá na červen až srpen 2023 tradiční kulturní akci Rokycanské kulturní léto. Zahájí ji koncert Alexeje Byčka 12. června U Spilky. Součástí je také Akademie škol, a to 16. června na Masarykově náměstí, 26. června přivítají Rokycany Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje na hlavním náměstí, kde si děti budou moci vyzkoušet různé sporty. V letních měsících nebudou dále chybět koncerty místních kapel, kino na kolečkách, pohádky pro děti a 1. září program ukončí Harcíři z Rokycan vystoupením historického šermu U Spilky.
Město Rokycany vyzývá místní kapely, aby si zahrály v rámci kulturního léta. „Místní kapely si mohou bezplatně zapůjčit pódium ve volných termínech v rámci Rokycanského kulturního léta. K dispozici pro návštěvníky budou lavičky. Kapelám zajistí město nově zvukaře, pokud nebudou mít vlastního. Akce musí skončit vždy do 22 hodin, kvůli zachování nočního klidu,“ uvedla Anna Chromá z Odboru školství a kultury Městského úřadu Rokycany.
Kontakt pro kapely:
BcA. Anna Chromá
Odbor školství a kultury Městského úřadu Rokycany
anna.chroma@rokycany.cz
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany