Splašený elektrický crossover od Hyundai jde do prodeje. A vlastně nestojí moc
Hyundai Ioniq 5N, zdroj foto: Hyundai
Hyundai Ioniq 5N, zdroj foto: Hyundai

Splašený elektrický crossover od Hyundai jde do prodeje. A vlastně nestojí moc

21 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Už ani sporťáky nejsou vždycky jen auta se spalovacím motorem. Jedním z pionýrů rychlých elektrických hatchbacků či crossoverů je Hyundai. První čistě elektrické „Nko“  už míří i do České republiky a čeští zákazníci si mohou první vozy objednávat u svých prodejců Hyundai. Ceny modelu IONIQ 5 N začínají na 1 799 990 Kč.

Zdá se vám to hodně? Málo to není, ovšem za tyto peníze dostanete opravdovou bestii. Při zapnutém režimu N Grin Boost poskytuje nejvyšší výkon 650 koní a točivý moment 770 Nm, z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,4 sekundy a nad rámec toho přidává širokou paletu možností individuálního nastavení.

Standardem nabídky je výbavový stupeň N za cenu 1 799 990 Kč s elektronicky řízeným diferenciálem e-LSD, 21“ kovanými koly, čtyřpístkovými třmeny vpředu a brzdovými kotouči Performance o průměru 400 mm vpředu a 360 mm vzdadu, elektronicky řízenými tlumiči, sportovními sedadly s kombinací látky a kůže, nebo řadou bezpečnostních systémů a moderních prvků výbavy, známých ze standardní verze modelu IONIQ 5.

Výbavový stupeň N Everyday za 1 839 990 Kč mění čalounění sportovních sedadel na kombinaci alcantary a kůže a navíc přidává jejich ventilaci. Když si to vše dáte dohromady, vlastně to až tak drahé není.

Zákazníci mohou navíc sáhnout pro dalších příplatkových prvcích, jakými jsou pastelové, metalické či matné laky, nebo fixní panoramatické střešní okno.

zdroj: David Pavlíček, Hyundai (tisková zpráva)