Na domažlickém náměstí už stojí vánoční jedle
Vánoční jedle na náměstí v Domažlicích, zdroj foto: město Domažlice
Vánoční jedle na náměstí v Domažlicích, zdroj foto: město Domažlice

Na domažlickém náměstí už stojí vánoční jedle

20 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Vánoce se blíží a na řadě náměstí už se tyčí vánoční stromy. To domažlické zdobí od pondělí 20. listopadu. Město strom dostalo darem od majitele pozemku na Šteflích, kde vánoční jedle rostla.

V Domažlicích se na problematiku velkých „městských“ vánočních stromů dívají i ekologickýma očima. „Každoročně se vánoční strom vybírá z těch, které by stejně musely být poraženy,“ připomněl starosta Stanislav Antoš. Někdy se proto stane, že v chodské metropoli nemají ten nejkrásnější široko daleko. Na druhou stranu kvůli několika týdnům ani nepokácejí zdravý jehličnan, který by mohl růst ještě desítky let.

Jedli teď čeká zdobení. Na sobotu 2. prosince se chystá slavnostní rozsvěcení. Začátek akce je naplánován na 16:00 a doplní ji vystoupení žáků ZUŠ Jindřicha Jindřicha.

„Při této příležitosti bych rád upozornil na novinku – otevření čtyř stánků už během dvou adventních sobot 2. a 9. prosince. Vánoční trh, na který jste před radnicí zvyklí, bude v provozu od 16. do 23. prosince. Během zmíněných dvou sobot ale už bude v dřevěných stáncích v prodeji svařené víno, občerstvení, dřevěné dekorace, jmelí, adventní věnce a med,“ zmínil starosta.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice