Startuje Adventní putování západem Čech. Soutěž zve na ta nejkrásnější adventní místa
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a první jízdy speciálně ozdobené vánoční tramvaje, 27. listopadu 2022 Plzeň, zdroj foto: město Plzeň
Vánoční trhy v Plzni, jedno ze soutěžních míst Adventního putování západem Čech, zdroj foto: město Plzeň

Startuje Adventní putování západem Čech. Soutěž zve na ta nejkrásnější adventní místa

1 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

První adventní víkend je tu a s ním již třetí ročník soutěže Adventní putování západem Čech. Pořadatelé opět zvou na ta nejkrásnější místa s adventní tematikou. A že jich v našem kraji máme…

Zámecký betlém na nádvoří zámku v Boru u Tachova, betlém s postavami ze sena na návsi v Číčově, skleněný betlém na domažlickém náměstí nebo novotou zářící vyřezávaný na tom stříbrském – to jsou jen některá z více než dvacítky soutěžních míst, která členové pořádajícího spolku Dobroslav vybrali. Rozhodně ale nejde jen o betlémy. Spolek Dobroslav zve třeba i na hrad, kde se natáčela Popelka nebo na ty nejlepší adventní akce – adventní trhy v Horšovském Týně, na vánoční prohlídky na zámku Zbiroh nebo na vánoční setkání s Karlem IV. na Radyni. Prostě to nejlepší, co lze v průběhu adventu vidět.

„Chtěli jsme ukázat, že náš kraj během adventu nabízí spoustu nádherných míst a akcí. V zimě ovšem tolik necestujeme, a tak obvykle známe jen ty v našem nejbližším okolí. Soutěž Adventní putování západem Čech má za cíl to změnit a na ta skutečně top místa pozvat i lidi z daleka,“ vysvětluje záměr pořadatelů předseda pořádajícího spolku Dobroslav Alois Žižka.

A v čem soutěž spočívá? Je to úplně jednoduché. Do soutěže se zapojíte tak, že navštívíte alespoň čtyři z více než dvacítky soutěžních míst. Zde se na důkaz vaší přítomnosti vyfotíte a fotky pošlete pořadatelům na e-mail spolekdobroslav@email.cz, a to do 7. ledna 2024. Každý, kdo správně pošle čtyři soutěžní fotografie, dostane malý dárek. Ze všech e-mailů pak budou vylosováni tři výherci. Hlavní cenou je poukaz na nákup outdoorového vybavení v hodnotě 3 000,- Kč. My však víme, že vítězem bude skutečně každý. Už jen účastí v soutěži totiž získáte zážitek z návštěvy krásných míst.

Více informací o soutěži a seznam soutěžních míst najdete v odkazu pod článkem.

zdroje: Adventní putování západem Čech, spolek Dobroslav