Pacienti Rokycanské nemocnice omezení péče nepocítí
Rokycanská nemocnice, zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje
Rokycanská nemocnice, zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje

Pacienti Rokycanské nemocnice omezení péče nepocítí

1 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Situace v českém zdravotnictví rozhodně není radostná. Potřeba systémových změn vyústila v tomto roce k rozhodnutí části lékařů vyjádřit svůj postoj k současné situaci prosincovým protestem. Nepůjde o stávku jako takovou. Protestující lékaři odmítnou přesčasovou práci, což bude v řadě míst České republiky znamenat omezení nemocniční péče. K protestu se připojuje i část lékařů Rokycanské nemocnice.

„Chtěli bychom ale uklidnit obyvatele okresu Rokycany a přilehlých spádových oblastí, že díky společnému jednání s lékaři a úpravám v organizaci práce nedojde v Rokycanské nemocnici v průběhu prosince buď vůbec, nebo jen k zanedbatelnému omezení péče. Případná omezení se pak rozhodně nedotknou péče o pacienty v akutních resp. neodkladných stavech. Pro ně bude péče vždy zajištěna. Pokud k nějakému omezení dojde, bude se týkat jen a pouze plánované elektivní péče a nanejvýše jednotlivých pacientů. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit,“ zní v oficiálním prohlášení přímo z Rokycanské nemocnice.

Konkrétní pacienty, kterých by se případné omezení dotklo, budou pracovníci nemocnice včas kontaktovat a domlouvat s nimi náhradní řešení.  Skupina Nemocnice Plzeňského kraje však rozhodně podporuje výzvu Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN). Ta definuje některé hlavní problémy českého zdravotnictví a žádá představitele vlády, aby v zájmu zachování dostupnosti a kvality zdravotní péče tyto problémy řešili.

zdroj: Rokycanská nemocnice