Stěhovák v celostátním pátrání – další úlovek městské policie
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň
Městská policie Plzeň, ilustrační foto, zdroj foto: město Plzeň

Stěhovák v celostátním pátrání – další úlovek městské policie

30 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Hned dvě mouchy jednou ranou. Taková je bilance jednoho z posledních zásahů roku v podání plzeňské městské policie. Z běžného přestupku se vyloupl muž v celostátním pátrání. Pomoc s vyklízením bytu se mu příliš nevyplatila.

„Byli jsme vysláni do Vrchlického ulice, kde mělo docházet k odnášení starého nábytku ke kontejnerům. Na místě jsme “stěhováky” potkali rovnou ve dveřích s kusem čela postele v rukách. Muži tvrdili, že jim majitel bytu, ze kterého jsou věci vynášeny, řekl, aby nábytek u kontejnerů složili a že je s popeláři domluvený, že jej odvezou,“ těmito slovy začíná popis případu v oficiálním vyjádření Městské policie Plzeň.

Nebylo překvapením, že uvedené informaci nebyly pravdivé. Strážníci proto vykutálené stěhováky vyzvali k prokázání totožnosti. Jeden z nich však u sebe žádné doklady neměl. „Zkoušeli jsme ho tedy prolustrovat, jenže jeho jméno v systému nebylo. Protože se jednalo o cizince, přivolali jsme kolegy z PČR kvůli ztotožnění. Muž začal být nervózní, neustále se snažil z místa odcházet a měl k tomu dobrý důvod: Po příjezdu státní policie bylo zjištěno, že muž se vydává za někoho úplně jiného, jeho pravá totožnost je úplně jiná a navíc spojená s 55letým mužem, který se nachází v celostátním pátrání. 55letý muž tak přestal zapírat a policisté si jej odvezli k dalším úkonům. Jednání všech tří mužů – včetně majitele bytu, bude předáno správnímu orgánu k dořešení.“ uzavírá oficiální zpráva městské policie.

zdroj: Městská policie Plzeň