Stříbrsko žije i v lednu
Masarykovo náměstí ve Stříbře, foto: Lubor Ferenc, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=119158661
Masarykovo náměstí ve Stříbře, foto: Lubor Ferenc, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=119158661

Stříbrsko žije i v lednu

17 ledna, 2024 0 Od Martina Sihelská
Město Stříbro a jeho okolí nespí ani na začátku roku. Naopak, kulturní program je tu hodně nabitý.

Jan Bendig míří do Stříbra
Stříbro –  V pátek 19. ledna se můžete vydat na koncert Jana Bendiga do stříbrského Coctail baru Beseda. Vstupenky lze zakoupit na SMSticket.cz, večerem bude provázet DJ Prazdroj, začátek ve 21 hodin. (sih)
Beseda JAMBOREE V JIŽNÍ KOREJI
Planá – V pátek 19. ledna v 17:00 se bude v přízemní čítárně městské knihovny konat beseda o JAMBOREE V JIŽNÍ KOREJI. O svých zážitcích vám budou vyprávět skautky Piškotka a Drobek.
 
Fotografie Za zrcadlem
Černošín – Soubor fotografií Jana Pakosty pod názvem Za zrcadlem, můžete vidět v průjezdu Městského úřadu v Černošíně. Tématem jsou stromy v různém ročním období. Výstava je k vidění každý všední den v provozních hodinách úřadu. (sih)
Zpěvák Děda Mládek Illegal Bandu Mersí Marek vystavuje v černošínském muzeu
Černošín – Muzeum Černošín zahájilo výstavu obrazů, které digitální technikou vytvořil muzikant Marcel Mersí Marek, kterého můžete znát ze skupin Burma Jones, Mercy Street, Mr. Elastik Orchestra a Děda Mládek Illegal Band. Obrazy zůstanou v muzeu do 24. února a jsou prodejné. Více informací o výstavě získáte na telefonu 737 308 442. (sih)
Nedělní čaje
Planá – V neděli 21. ledna ve 14:30 se v KINĚNEKINĚ koná oblíbené sváteční odpoledne s hudbou a tancem – NEDĚLNÍ ČAJE. Tentokrát se můžete těšit na JH Band z Plané.
Staré Stříbro ve fotografiích
Stříbro – Až do 20. února můžete vidět výstavu Staré Stříbro ve fotografiích ve stříbrském muzeum. Snímky pocházejí ze sbírky muzea a najdete na nich mnoho míst, která se poznala k nepoznání. Uvidíte, jak vypadala vstupní Chebská brána, nebo také průčelí kostela sv. Máří Magdaleny, kde dnes najdete Městský úřad, nebo vás překvapí Červená lávka, která byla původně ze dřeva a krytá střechou. (sih)
Promítání starých fotografií
Tachov – v úterý 23. ledna od 18 hodin se můžete vydat do Společenského areálu Mže v Tachově na Promítání starých fotografií – vzpomínky. Akci připravují Aleš Santner a Slavomír Kozák, na programu budou historické snímky podniku Státní statky a zemědělská činnost na Tachovsku (moderátor Richard Volka) a Rekreační středisko Sycherák (moderátor František Matoušek). Vstupné činí 50 Kč. (sih)