Tachov se ocitne uprostřed barokní válečné vřavy. Samozřejmě jen jako
Rekonstrukce bitvy z doby třicetileté války, zdroj foto: Butlers Dragonerregimet
Rekonstrukce bitvy z doby třicetileté války, zdroj foto: Butlers Dragonerregimet

Tachov se ocitne uprostřed barokní válečné vřavy. Samozřejmě jen jako

21 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Zajímavá akce se chystá v Tachově na 14. července. V zahradě místního muzea budete moci navštívit barokní vojenské ležení skupiny vojenské historie Butlers Dragonerregimet. Vedle komentovaných prohlídek dobového tábora bude představena výstroj a výzbroj vojáků Třicetileté války a bojová taktika mušketýrů a pikenýrů.

Na své si přijdou i milovníci jídla. Možnost ochutnat dobovou vojenskou kuchyni možná nezní kdovíjak lákavě, nechte se ale překvapit.

Celý program zahájí v muzeu loutkové pohádky pro děti. Dvakrát proběhne představení práce vojenského felčara a komentovaná prohlídka animace bitvy u Rozvadova, která se konala v roce 1621. Po celou dobu akce se konají i kreativní dílny pro děti i dospělé, je přístupná open-air výstava o Třicetileté válce na Tachovsku, stejně jako expozice a výstavy v muzeu. K dispozici bude také občerstvení.

Ve 20.30 se v refektáři muzea uskuteční jedinečný koncert „ Křik Paříže, zpěv Londýna“, při kterém je propojena interpretace dobové hudby v podání souboru Victoria Ensemble s živou digitální malbou skotské výtvarnice Frances Sander. Program zakončí ve 22h ohňová show v podání skupiny Zlatý grál. Vstupné na koncert je 100Kč, ostatní program zdarma.

zdroj: PhDr. Jana Hutníková, ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově p.o.