Tank ONO: Zázrak levného benzínu i nafty
Čerpací stanice Tank ONO v Bojišti, foto: Petr1888, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35882623
Čerpací stanice Tank ONO v Bojišti, foto: Petr1888, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35882623

Tank ONO: Zázrak levného benzínu i nafty

16 února, 2024 7 Od Pavel Žižka

Ceny paliv už zase rostou. Každý způsob úspory je vítán. Proto se stále více řidičů obrací k síti čerpacích stanic s názvem Tank ONO, která dlouhodobě nabízí nejlevnější benzin i naftu. Nicméně, i když má své zastánce, existují i odpůrci, kteří tvrdí, že tankováním zde můžete poškodit motor. Kde tedy leží pravda?

Je důležité zdůraznit, že tento článek není v žádném případě placenou reklamou nebo sponzorovaným obsahem. Informace zde prezentované jsou založeny na objektivních údajích státních i soukromých institucí, stejně jako na subjektivních zkušenostech autorova okolí s čerpáním u Tank ONO.

V současné době je cena Naturalu 95 na většině pump kolem 38 Kč za litr a podobná je i cena nafty. Tank ONO však nabízí Natural 95 i naftu za 35,50 Kč na všech svých pobočkách. Tato cena představuje úsporu přes korunu na litru, což může na plné nádrži znamenat až stovku. V době, kdy začínala válka na Ukrajině, byla tato úspora ještě větší. Manažeři Tank ONO se neuchýlili k zdražení paliva víc než je nutné, čímž předvedli konkurenci svou strategii. Tento přístup mi tuto značku ještě více přiblížil.

Proč je tedy Tank ONO tak levné? Jejich úspěšný byznysový model je založen na minimální marži a maximálním objemu prodeje, který se osvědčuje už třicet let. Od roku 1994, kdy byla otevřena první pobočka v Plzni, se firma drží tohoto principu. Tank ONO se netají tím, že získává asi korunu z každého prodaného litru paliva. Jejich cílem je prodat co nejvíce, což se evidentně daří. Fronty u čerpacích stanic svědčí o tom, jak jsou oblíbené.

Snahu šetřit odhalíte na prostředí. Většinou starší stojany i další vybavení. Nízká cena však není na úkor kvality paliva. I přes jeho nízkou cenu, auta nejezdí hůře a spotřeba se dramaticky nezvyšuje. Česká obchodní inspekce navíc často kvalitu paliva kontroluje. Mezi pokutovanými byste Tank ONO hledali marně. Tento fakt ukazuje, že i levnější palivo nemusí být nutně nízké kvality.

Navzdory tomu, že Tank ONO nenabízí nejlepší služby a prostředí, nemusíte se bát tankovat zde. Peníze, které ušetříte, jsou příjemným bonusem.

zdroj: Kverulant.org