Téměř dvě stovky stromů budou vysazeny v Klatovech a blízkém okolí
Nové stromy pro Klatovy, foto: Město Klatovy

Téměř dvě stovky stromů budou vysazeny v Klatovech a blízkém okolí

10 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Podzim je obdobím výsadby stromů. Dobře to vědí i v Klatovech, a tak nyní pracují na tom, aby druhé největší město kraje bylo v příštích letech zase o něco zelenější. Pracovníci tamních Technických služeb totiž včera ráno vyložili z kamionu náklad stromů a sazenic určených pro náhradní a další výsadby, které budou realizovány na území města.

Podle oficiálního Facebooku města bylo složeno celkem 196 stromů ve výborné kondici – lípy, javory, jasany, habry, sakury, tisy a další. Už dopředu je jasné, kde které porostou. Na klatovském hřbitově bude vysazeno padesát tisů, tři stromy se vysadí v Soběticích, dvě lípy ve Vícenicích, jedna v Čínově, čtyři stromy ve Štěpánovicích a tři hrušně na protipovodňovém příkopu ve Střeziměři.

Další stromy budou postupně do konce roku vysazeny v klatovských lokalitách, jako je Šibeniční vrch, park Pod Valy, sady Mistra Jana Husa na Vodojemu, Mercandinovy sady a v okolí kulturního domu. S výsadbou se počítá také v ulicích Plzeňská, Plánická, U Slunce, Zahradní, Čechova, Prusíkova a Kličkova.

Financování sadebního materiálu je zajištěno jednak z rozpočtu města a zbývající část nákladů a zajištění potřebných prací jde na vrub Technických služeb města Klatov.

Zdroj: FB Město Klatovy – oficiální stránky