Titul Regionální potravina Plzeňského kraje míří do Domažlic
Jana Trhlíková Müllerová s oceněním pro domažlický pivovar, zdroj foto: město Domažlice
Jana Trhlíková Müllerová s oceněním pro domažlický pivovar, zdroj foto: město Domažlice

Titul Regionální potravina Plzeňského kraje míří do Domažlic

11 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Sládková domažlického městského pivovaru Jana Trhlíková Müllerová převzala v sobotu 9. září ocenění Regionální potravina Plzeňského kraje. Tímto titulem se tak nově pyšní pivo Domažlická 12.

Předání tohoto titulu se konalo na Dožínkách Plzeňského kraje ve Vysoké Libyni. O titul se v devíti kategoriích soutěže o prestižní značku Regionální potravina utkalo 126 výrobků od 39 výrobců. Kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje, ve které uspělo domažlické pivo, byla obsazena ze všech nejsilněji.

„Regionální potravina Plzeňského kraje pro rok 2023 byla velmi úspěšná. Přihlásilo se 39 výrobců a mám o to větší radost, že mezi nimi bylo mnoho nových zájemců, kteří se do soutěže přihlásili úplně poprvé. Hodnotitelská komise to neměla vůbec jednoduché, ostatně tak jako každý rok měli všichni uchazeči své výrobky na opravdu vysoké úrovni,“ řekla Helena Hnojská z obecně prospěšné společnosti Úhlava, která je koordinátorem soutěže v Plzeňském kraji.

Hodnotitelskou komisi tvořili zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Plzeňského kraje.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice