Trenér Koubek: Udělali jsme jednu chybu a ta byla zásadní
Miroslav Koubek, zdroj foto: FC Viktoria Plzeň
Miroslav Koubek, zdroj foto: FC Viktoria Plzeň

Trenér Koubek: Udělali jsme jednu chybu a ta byla zásadní

11 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Viktoria Plzeň má za sebou start jara. Období, ve kterém ji čekají náročné boje o třetí místo v ligové tabulce, titul v domácím poháru i úspěch v Evropské konferenční lize, nezačala úplně s přehledem. V domácím zápase v Mladou Boleslaví sice vedla po gólu Chorého, ale hubený náskok neubránila a získala jen bod za remízu 1:0. Zápas pro klubový web zhodnotil trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Co říkáte na dnešní utkání?

Udělali jsme jednu chybu a ta byla zásadní. Měli jsme dát druhou branku. Možná jsme měli být více v klidu. Musím ocenit soupeře, věděli jsme, že to bude velice náročný zápas.

Po odchodu Tomáše Chorého se obraz hry změnil. Souhlasíte?

Očekávali jsme závěrečný nápor Boleslavi. Dali jsme tam Honzu Klimenta, který byl na tu situaci vhodnější svou rychlostí dostat se za obranu. Honza Kliment se na ten konec zápasu vysloveně nabízel.

Jak byste zhodnotil výkon Martina Jedličky, který si odbyl premiéru v brance Viktorie?

Martin podal výborný výkon, jsem s ním spokojený. Při té penaltě se možná mohl rozhodnout jinak, ale během zápasu měl několik klíčových zákroků. V úvodu zápasu jsme hlavně nechytili tempo a neměli jsme požadovanou vyšší kvalitu. Bylo vidět, že po té pauze byl ten úvod nervóznější.

Další nováček v sestavě byl Matěj Valenta, jak on to podle Vás zvládl?

Pro něj platí totéž. Ze začátku to bylo nervózní, ale v průběhu zápasu jeho výkon stoupal a určitě obstál.

Čeká vás v úterý utkání v Ostravě, jaký to bude podle Vás zápas?

Rozdáme si to. Oni mají za sebou zápas v Budějovicích. Bude dobrá atmosféra a těšíme se na ten zápas. Máme těžký start a v Ostravě musíme navázat na dnešní poctivý výkon.

zdroj: FC Viktoria Plzeň