Tři sestry, Arakain s Lucií Bílou, Trautenberk a další míří na západ: Festival Pekelný ostrov je tu
Pekelný ostrov, zdroj foto: Westmusic
Pekelný ostrov, zdroj foto: Westmusic

Tři sestry, Arakain s Lucií Bílou, Trautenberk a další míří na západ: Festival Pekelný ostrov je tu

5 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Pekelný ostrov je open-air festival, který se každoročně koná v Holýšově. I letos na festivalu vystoupí přední české rockové kapely a jeden zahraniční host. Festival začíná již ve čtvrtek 6. července warm-up párty, která je pro všechny zdarma.
Největší rockový open-air festival na západě Čech letos slaví 10. narozeniny. Ve čtvrtek návštěvníky rozehřejí kapely DOA ROCK, Revival Olympic Domažlice a Kabát revival WEST.
Na pódiích Pekelného ostrova se opět sejde špička české rockové scény, která nenechá žádnou rockovou duši v klidu. Letošní program je skutečně našlapaný. Páteční den bude patřit kapelám jako Panoptiko, Tři sestry, Totální nasazení, Alkehol, Krucipüsk, Walda Gang, Dymytry, Traktor, Doga a De Bill Heads. Sobota se pak rozjede s kapelami jako Interloud, Debustrol, Tlustá Berta, Banjo Band Ivana Mládka, MASH rock, Trautenberk, Arakain a Lucie Bílá, Chinasky, Rybičky 48, Harlej a v neposlední řadě Komunál. Letošním zahraničním hostem bude německá heavymetalová skupina Kissin´ Dynamite.

Pekelný ostrov nabízí svým návštěvníkům možnost ubytování nejen v klasickém stanovém městečku, ale i ve VIP kempu, kde mohou využít spoustu výhod, aby se i na festivalu cítili co nejkomfortněji. VIP kemp poskytuje oplocený areál s bezpečnostní službou, dobíjení telefonů, safeboxy, keramické splachovací wc, sprchy a nonstop recepci. Již vyprodané jsou luxusní Chill Village představěné stany s nafukovacími matracemi, polštáři, led osvětlením a dalším skvělým vybavením.

Součástí festivalového areálu je i stále více oblíbená VIP zóna, která je pro letošní rok již vyprodána. Návštěvníci s VIP vstupenkou mohou do areálu vstoupit o hodinu dřív a zakoupit si například jako první festivalový merchandice. Dále tato zóna nabízí velkokapacitní stan s pevnou podlahou a předzahrádkou, nápoji do skla nebo porcelánu, splachovací WC a ještě k tomu anglický double-decker z jehož terásky je ten nejlepší výhled na celý areál.

V celém areálu Pekelného ostrova bude opět zřízen cashless systém, tedy bezhotovostní systém plateb. Každý návštěvník obdrží u vstupu ID náramek jehož součástí je čip, díky kterému může platit na všech prodejních místech festivalu. Čip lze dobít hotovostí, nebo platební kartou. Na konci festivalu je možné zůstatek na čipu buďto vybrat, nebo tam zbylé peníze ponechat a tím přispět na dobročinnou věc.

Na letošním Pekelném ostrově nechybí ani oblíbená pláž s Chill out-zónou. Tato relaxační zóna nabízí návštěvníkům ideální místo k odpočinku a osvěžení uprostřed festivalového dění. Dále pro zajištění co největšího komfortu, jsou návštěvníkům za poplatek k dispozici i keramické splachovací záchody, sprchy nebo safeboxy, které jsou bezpečným místem pro uložení cenností během festivalu.
Zdroj: Kudyznudy, Westmusic