Účastníci Novoročního výšlapu na Čerchov vybrali přes 8 tisíc korun na dobročinné účely
Novoroční výstup na Čerchov, zdroj: město Domažlice
Novoroční výstup na Čerchov, zdroj: město Domažlice

Účastníci Novoročního výšlapu na Čerchov vybrali přes 8 tisíc korun na dobročinné účely

5 ledna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Tradiční Novoroční výstup na Čerchov se v neděli 1. ledna konal již popětadvacáté a opět jej organizoval domažlický odbor Klubu českých turistů. Příjemná procházka tu byla spojena s podporou dlouhodobého charitativního projektu.

„Během tohoto slunečného dne vystoupilo na Čerchov okolo 500 turistů všech věkových kategorií. Mnozí také přispěli do sbírky Klubu českých turistů pod názvem Novoroční čtyřlístek. Výtěžek této celostátní sbírky půjde na rozšíření programu KČT Turistika pro všechny, čili na  budování turistických tras pro vozíčkáře a bezbariérové úpravy chat KČT,“ uvedl předseda odboru Petr Matějka. Celkový výtěžek sbírky na Čerchově činí 8 375 Kč. „Všem, kteří přispěli děkujeme,“ uzavřel Matějka.

Sbírka Novoroční čtyřlístek se koná na asi šedesáti místech po celé republice. Účastníci si splní čtyři novoroční předsevzetí: „Jdi na Nový rok na výlet, pozvi někoho ze svého okolí, poznej kus přírody, přispěj potřebným.“

KČT již od roku 2004 díky této sbírce pomáhá budovat nové vozíčkářské trasy nebo bezbariérově upravuje své turistické chaty.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice