V Domažlicích zlevní teplo
Náměstí Míru v Domažlicích, foto: Ondřej Koníček, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1990996
Náměstí Míru v Domažlicích, foto: Ondřej Koníček, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1990996

V Domažlicích zlevní teplo

16 prosince, 2023 0 Od Pavel Žižka

Dobrá zpráva pro obyvatele domažlických sídlišť. Nižší cenu za teplo z městských kotelen schválila pro příští rok rada města. Obyvatelé by měli ušetřit zhruba čtvrtinu nákladů za teplo, které jim dodává Domažlická správa nemovitostí.

Podle platných předpisů musela být cena schválena před koncem roku, aby byla platná od 1. ledna 2024. To se také podařilo.

„Cena v Domažlicích byla nejpříznivější v letech 2017 a 2018, kdy se podařilo vysoutěžit slušné ceny za dodávky plynu na burze, pak mírně narostla. Dramaticky nárůst nastal po útoku Ruska na Ukrajinu, kdy kalkulovaná cena pro letošní rok vzrostla na 1392 Kč za gigajoule. Jistě pozitivní zpráva je, že kalkulovaná cena na rok 2024 je o 350 Kč nižší – činí 1042,84 Kč za GJ,“ uvedl starosta Stanislav Antoš.

„Cena plynu v poslední době jde dolů. Je jasné, že se na původní hodnoty nedostaneme. Vývoj ukazuje, že se vývoj v dalších letech může lepšit. Zdá se, že cenový šok je za námi i díky novým přepravním terminálům a plným zásobníkům po celé Evropě. O nutnosti šetřit ale není nutné obšírně mluvit, s ohledem na vlastní peněženku i životní prostředí,“ zmínil Antoš.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice