V Nepomuku pořádají sbírku na pomoc brazilským studentům
Brazilští studenti, zdroj: Město Nepomuk

V Nepomuku pořádají sbírku na pomoc brazilským studentům

9 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Advent jako období pomoci a sounáležitosti pojali v Nepomuku od podlahy. Na portále Hithit totiž pořádají sbírku, která má podpořit studenty z Brazílie a umožnit jim studovat v České republice.

Město Nepomuk je od roku 2016 partnerským městem São João Nepomuceno (Svatý Jan Nepomucký) v Brazílii. V rámci této spolupráce byl na jihovýchodě Brazílie od podzimu 2019 realizován online kurz češtiny, z něhož vzešli čtyři nejlepší studenti. V době, kdy byl kurz nabízen, byli ještě na střední škole. Nyní jsou už všichni zapsáni na vysokých školách a jedná se o velmi nadané mladé muže. Thiago je studentem lékařské fakulty, Lucas studuje práva, César pedagogickou fakultu a Matheus farmacii a biochemii.

„Naším cílem je uspořádat intenzivní 15 dnů trvající letní kurz českého jazyka pro tyto studenty přímo v Nepomuku, rodišti sv. Jana Nepomuckého. Součástí budou i doprovodné aktivity a turistický program. Vybraná částka bude použita na nákup letenek pro studenty,“ popisuje kampaň místostarosta Nepomuku Pavel Motejzík. „Do sbírky předpokládáme zapojení českých i brazilských obyvatel, a coby odměnu nabízíme například typické suvenýry se sv. Janem Nepomuckým, ale i unikátní kusy sbírkových předmětů,“ dodává místostarosta Motejzík.

Kampaň na Hithitu najdete pod odkazem: https://www.hithit.com/cs/project/11592/zmenme-zivoty-brazilskym-studentum-cestiny

zdroj: Město Nepomuk