V Plzni se chystají africké trhy
Africký trh, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Africký trh, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

V Plzni se chystají africké trhy

26 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Farářské nebo řemeslné trhy už vám přijdou málo exotické? Pak se zajímejte o víkendové dění v areálu plzeňské Papírny. Ta se totiž v sobotu 27. ledna promění v Africké tržiště.„Přivezeme ovoce od drobných farmářů z Ugandy a Indonésie  Jedná se o původní nešlechtěné druhy ovoce, které je organické, chemicky neošetřované, nehnojené a hlavně dozrálé v teple na sluníčku v přirozených podmínkách, prostě tak, jak to má být,“ říkají přímo organizátoři SIPI Farmers.

K dostání tak bude čerstvé exotické ovoce z Ugandy – manga, avokáda, marakuja, ananasy, různé druhy banánů, největší ovoce na světě – jackfruit, tamarillo a další. Připraven bude i neafrický exotický sortiment, zejména čerstvé ovoce z Indonésie – dračí ovoce, hadí ovoce, mangosteeny, dále ovoce sušené na sluníčku – mango, banán, jackfruit, ananas nebo různé druhy čajů, kávy, džemy a sirupy a další.

Vedle přínosu pro pupíky Plzeňanů má tato přínos i pro producenty v Africe. „Prodejem našich produktů podporujeme komunity v Ugandě a pomáhá jim rozvíjet se,“ dodávají organizátoři. Přijďte ochutnat, popovídat si a nakoupit.

Zdroj: Kudyznudy