V Plzni se svět vrací k normálu, alespoň ten dopravní
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

V Plzni se svět vrací k normálu, alespoň ten dopravní

2 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Letní období je nejen v Plzni každoročně ve znamení oprav silnic, výluk a objížděk. Tradiční plzeňská únikovka sice nekončí celá, ale její řešení je od září přece jen jednodušší.

Ulice Písecká a Štefánikova v Plzni Černicích budou opět průjezdné. Končí totiž rozsáhlé opravy, které byly započaty letos v květnu a vyžádaly si dopravní omezení. Písecká je plně průjezdná od 1. září 2023, Štefánikova od soboty 2. září 2023. Kromě toho se také od pátku 1. září vrací normální provoz MHD na tramvajové lince č. 4, jež byl omezen kvůli rekonstrukci části Klatovské třídy. Bez omezení je také Hálkova ulice, MHD se vrátí na náměstí Českých bratří.

Rekonstrukce Písecké ulice si vyžádala investici ve výši 17 milionů korun. „Součástí akce byla oprava okružní křižovatky formou kompletní výměny konstrukce vozovky včetně nových obrub, oprava Písecké ulice s lokální výměnou konstrukce vozovky, oprava chodníků, cyklostezky, zálivů, úpravy veřejného osvětlení a další,“ uvedl Aleš Tolar.

Kompletní oprava zhruba dvěstěpadesátimetrového úseku vozovky a chodníků či jejich doplnění ve Štefánikově ulici stála cca 10,7 milionů korun. V úseku byly také doplněny bezbariérové prvky a provedena přeložka vodovodu.

Od pátku 1. září bude také obnoven provoz na tramvajové lince č. 4 směrem na Bory. V srpnu byla na lince zřízena náhradní autobusová doprava kvůli opravám tramvajové trati, komunikace a vodovodu na Klatovské třídě.

Bez dopravních omezeních už je také Hálkova ulice, kde k poslednímu srpnu skončila obnova vodovodu a kanalizace.

V souvislosti s ukončením uzavírky na náměstí Českých bratří na Jižním Předměstí dojde od 4. září také k ukončení odklonu autobusové linky č. 22 a trolejbusové linky 16.

Město Plzeň se snažilo spolu s dalšími investory využít pro opravy ulic na maximum právě letní prázdniny. Nicméně některé dopravní stavby, jež ovlivňují provoz, stále pokračují. O trpělivost, a to zejména v prvních zářijových dnech, žádá město zejména v lokalitě ulice Terezie Brzkové, kde se modernizuje tramvajová trať, stejně tak i v případě rozsáhlé rekonstrukce Mostu Milénia. „Komplikace se dají předpokládat příští týden, kdy nastupují děti do škol. Prosím Plzeňany, aby v maximální možné míře využívali městskou hromadnou dopravu a děkuji za to,“ uvedl náměstek Aleš Tolar.
zdroj: Mgr. Hana Josefová, město Plzeň