V Rokycanech poteče pivo proudem
Rokycanské pivní slavnosti, zdroj: město Rokycany
Rokycanské pivní slavnosti, zdroj: město Rokycany

V Rokycanech poteče pivo proudem

26 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Sobota 3. června 2023 bude v Rokycanech patřit pivu. Koná se totiž šestý ročník Pivních slavností. Ty tak opět zaplní hlavní rokycanské Masarykovo náměstí. Kromě ochutnávek piv si užijí návštěvníci zábavné atrakce, a především je od 11 až do 22 hodin připraven hudební program. Stánky minipivovarů doplní stánky s nealkoholickými nápoji a chybět nebudou ani různé pochutiny.

 „Jsem rád, že v letošním roce již pošesté přivítáme pivovary nejen z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst, a že náš festival piva je již zapsanou pivní akcí. Do letošního ročníku se nám přihlásili již tradiční účastníci, jako například Minipivovar Klenot, Raven, Loužek, Purkmistr či minipivovar U Stočesů,“ řekl starosta města Tomáš Rada.

„Nově budou návštěvníci moci ochutnat výrobky z pivovarů Zlatá kráva, Huhňák, Lobkowicz, rodinný pivovar Bernard, rodinný pivovar Švihov, Švabín, Lyer a Four Elements,“ uvedla Anna Chromá z Odboru školství a kultury Městského úřadu Rokycany.

Program nabídne ochutnávky piv, pivní soutěže a atrakce pro děti. Součástí je také hudební program od 11 hodin. Vystoupí Staropražští pardálové, Gentlemani a Dalibor Gondík, Lords rock revival, Andonis Civopulos a Special (původní skupina Věry Špinarové). Program vyvrcholí vystoupením skupiny Keks a Tanker.

Po celý den bude probíhat soutěž o nejlepší pivovar. Hlasovat mohou návštěvníci slavností ve stánku města Rokycan u pódia, hlasovací lístky budou k dispozici pouze na stánku města. Hlasování bude ukončeno v 18.30 hodin před vystoupením skupiny Keks a vyhlášení proběhne po 20. hodině. Bude vylosováno pět hlasujících, kteří obdrží věcnou cenu.

Další soutěží bude Soutěž o tuplák Hutchinsonu, kdy poměří své síly ženy ve vypití půllitru. Hlásit se mohou dopředu ve stánku města. Soutěž proběhne po 16. hodině po skupině Lords. Vítězka dostane poukaz na konzumaci U Stočesů v hodnotě 1 000 korun a potištěný tuplák. Soutěžit se bude také o tuplák starosty – vypití tupláku na čas pro muže. Soutěž proběhne hned po tupláku Hutchinsonu. Vítěz dostane 15 litrový soudek od minipivovaru Loužek a potištěný tuplák.

Po celý den bude probíhat kvalifikace do soutěže v držení tupláku. Nominovaní budou soutěžit po 20. hodině před vyhlášením pivovarů. Vítěz dostane 30 litrový soudek. Vyhlášené pivovary dostanou potištěný tuplák.

Přihlášené pivovary: Zlatá kráva, Měšťanský pivovar v Klatovech, Huhňák, Pivovar Lobkowicz, Rodinný pivovar BERNARD, Rodinný pivovar Švihov, Minipivovar KLENOT, Pivovar Raven, Pivovar Švabín, Pivovar Malý Janek, Pivovar U Lenocha, Šťáhlavický pivovar U Šenkýřů, Pivovar Radouš, Minipivovar Loužek, Purkmistr, Minipivovar U Stočesů, Pivovar Lyer, Pivovar Four Elements, Pivovar Plzeňský Bandita.

 Hudební program:

11.00 Staropražští pardálové

12.30 Gentlemani a Dalibor Gondík

14.30 Lords rock revival

16.45 Andonis Civopulos a Special (původní skupina Věry Špinarové)

16:00 Pivní soutěže

18.30 Keks

20.00 Pivní soutěže a vyhlášení pivovarů

20.45 Tanker

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany