V Rokycanech se chystá závod čtyřkolek, který přispěje k ochraně vzácných mokřadů
Rokycanský trial, zdroj foto: město Rokycany
Rokycanský trial, zdroj foto: město Rokycany

V Rokycanech se chystá závod čtyřkolek, který přispěje k ochraně vzácných mokřadů

10 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Rokycanské mokřady budou v sobotu 14. října hostit třetí ročník Rokycanského trialu, závodu čtyřkolek. Nad akcí, která se koná v mokřadech za Muzeem na demarkační linii, převzalo záštitu město Rokycany, které pro vítěze připraví poháry a další ceny.„Týdny plánování a příprav vyvrcholí v sobotu 14. října v 10 hodin, kdy odstartujeme první ATV Trialový závod. V kategoriích se předvedou muži, ženy i děti. Nejedná se o rychlostní závody. Naopak, čas je až poslední hodnotící kritérium. Náročné tratě plné obtížných technických pasáží musí závodník projet s co nejmenším počtem trestných bodů. Celý adrenalinový den se uskuteční v areálu Rokycanských mokřadů,“ pozval na akci za organizační tým Daniel Vomastek.

Vítáni jsou diváci, pro které je připraven bohatý program. Firma ASP Group s. r. o. doveze několik velkých čtyřkolek, které budou zdarma k zapůjčení a vyzkoušení. Nutné je mít s sebou jeden doklad totožnosti. Firma Čtyřkolky Litohlavy s. r. o. ve spolupráci s českým výrobcem čtyřkolek firmou Buffler s. r. o. přiveze zdarma k zapůjčení a vyzkoušení několik dětských čtyřkolek. Po celou dobu akce je zajištěno občerstvení.

Každým rokem je účast jezdců a diváků větší a pořadatelé věří, že i letos tomu tak bude. „Přijďte se podívat, podpořit jezdce, svézt se, zkrátka prožít tento adrenalinový zážitek s námi. Vstup pro pěší bude od Vojenského muzea,“ dodal Daniel Vomastek.

Akce vypadá, že příroda bude trpět, ale opak je pravdou. Kola čtyřkolek pomohou prohloubit tůně v areálů, které by bez podobných zásahů postupně zarůstaly vegetací, čímž by celá lokalita postupně tratila na své ekologické zajímavosti.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany