Veřejná doprava v Plzni slaví 125 let
Tramvaj Křižík & Brožík, zdroj foto: Plzeňské městské dopravní podniky
Tramvaj Křižík & Brožík, zdroj foto: Plzeňské městské dopravní podniky

Veřejná doprava v Plzni slaví 125 let

13 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Autobusy, trolejbusy i tramvaje brázdí krajskou metropoli, převážejí desetitisíce cestujících denně a považujeme je za absolutní samozřejmost. A tato samozřejmost o víkendu oslaví výročí 125 let od doby, kdy se v Plzni veřejná doprava poprvé spustila.

V letošním roce je tomu už 125 let, kdy v Plzni vyjel na pravidelnou linku první spoj městské veřejné dopravy, konkrétně legendární tramvaj Křižík&Brožík. Tu si při speciálních událostech můžete v Plzni prohlédnout dodnes. A oslava 125 let takovou událostí určitě je, takže k vidění bude i tato babička všech tramvají.

Plzeňské městské dopravní podniky chystají nejen jízdy historickými vozy, ale zejména program pro milovníky tramvají, trolejbusů a autobusů ve vozovnách na Karlově a Slovanech. Obě vozovny budou doslova napěchovány zajímavými exponáty. Přijďte si prohlédnout historické i moderní vozy, projít si nově vybudované zázemí dopravního podniku a pobavit se v rámci bohatého doprovodného programu.

Pokud na sobotu 15. června 2024 ještě nemáte plány, určitě jednu z vozoven, nebo i obě dvě navštivte. Podávat se budou zážitky pro každého člena rodiny.

Zdroje: Kudyznudy, Plzeňské městské dopravní podniky