Vodní lanovka i koncerty – tak se vítá léto u Rokycan
Mariachi, zdroj foto: obec Holoubkov
Mariachi, zdroj foto: obec Holoubkov

Vodní lanovka i koncerty – tak se vítá léto u Rokycan

13 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

V Holoubkově u Rokycan se letos rozhodli zahájit letní sezónu ve velkém. V sobotu 15. června zvou všechny na hasičské hřiště u rybníka na akci nazvanou Holoubkovské rozmarné léto. Jedná se o zahájení letní sezóny, oslavu dne dětí a spuštění nové dráhy vodní lanovky – waku.

„Dětský den pořádaný obcí má v Holoubkově dlouholetou tradici. Letos jsme se rozhodli tento den obohatit o koncert dvou kapel a zahájit tak letní sezónu. Snad se povede přilákat k Holoubkovskému rybníku více návštěvníků,“ říká místostarosta Holoubkova Stanislav Kurdík. Akce začíná v 16 hodin programem a soutěžemi pro děti. Ty mohou mimo jiné vyhrát voucher na jízdu na waku, který má letos už dvě dráhy.

Od 17:30 se na pontonech umístěných na hladině rybníka představí hned dvě hudební uskupení. „První, Mariachi Azteca de Praga je originální, profesionální a nejlepší mexická mariachi kapela ve střední Evropě. Druhá, Musica Barocca se skládá z herců plzeňských divadel a provede nás krásnou barokní hudbou, která k létu a vodě patří. Doufáme, že nebude pršet a všichni si užijeme letní piknik,“ upřesňuje Helena Pinkavová, členka kulturního výboru obce.

O unikátní místo pro koncert a sportovní aktivity na rybníku se postaral jeho majitel Pavel Diviš. „Je vidět, že když spojí síly obec, aktivní občané a soukromý sektor, tak se daří pořádat hezké akce pro všechny občany. Věříme, že se nám podaří založit novou tradici,“ dodává místostarosta Kurdík.

zdroj: Helena Pinkavová, obec Holoubkov