Za pohádkou do přírody? Na jižním Plzeňsku ano!
Čtyřlístek pohádek od vody, zdroj foto: město Spálené Poříčí
Čtyřlístek pohádek od vody, zdroj foto: město Spálené Poříčí

Za pohádkou do přírody? Na jižním Plzeňsku ano!

30 září, 2023 0 Od Pavel Žižka
Byla jednou jedna maminka Lenka, a ta svým dětem Lidušce a Jiříkovi vymýšlela pohádky. Takto nezačíná žádné dětské vyprávění, ale příběh, na jehož konci stojí hned čtyři pohádkové příběhy, které na všechny čekají v okolí Spáleného Poříčí.

Zajímavé na všech pohádkách je nejen to, že si je můžete přečíst během výletu či procházky, ale i to, že se odehrávají přímo v Spáleném Poříčí. Najdete je na dvou otočných tabulích na trase naučné stezky Perličky víly Terezky. Ta sama děti i jejich rodiče musí nadchnout a s novými kouzelnými příběhy snad ještě více než dříve. Stejně jako zbylé dvě místní naučné stezky začíná i končí na spálenopoříčském náměstí a ilustroval ji Jiří Winter Neprakta.
Během procházky si tak můžete počíst ve Čtyřlístku pohádek od vody autorky Lenky Stachové: O hvížďaleckém obřisku, O zámecké žábě, O kapříkovi Toníkovi a Vodníkovi v pivovaru. Už na konci příštího týdne budou navíc pohádky s omalovánkami k mání i v knižní podobě v Infocentru, nebo se dají pomocí QR kódu stáhnout do telefonu.
Rozhodně nejde o jedinou novinku, kterou si pro turisty a výletníky na závěr letošní sezóny ve Spáleném Poříčí připravili. Můžete se též projít po novém fešáckém můstku, který je pro změnu v lese Obecníku u nových tůněk poblíž naučné stezky Loukou i lesem za pohádkou. Jestli nevíte, kam vyrazit na podzimní rodinný výlet, Spálené Poříčí je skvělým tipem.

zdroj: Mgr. Ivana Paseková, město Spálené Poříčí