Západočeský filmový festival Juniorfest běží. Do Domažlic, Dobřan, Přeštic, Horšovského Týna, Klatov i Plzně přilákal hvězdy i tisíce diváků
Kino Káčko, zdroj foto: MFF Juniorfest
Kino Káčko, zdroj foto: MFF Juniorfest

Západočeský filmový festival Juniorfest běží. Do Domažlic, Dobřan, Přeštic, Horšovského Týna, Klatov i Plzně přilákal hvězdy i tisíce diváků

6 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

V pátek 3. listopadu začal již 16. ročník Mezinárodního fimového festivalu JUNIORFEST. Ten přináší filmy pro děti a mládež z celého světa i zábavu pro celou rodinu. Jen za víkend přilákal tisíce návštěvníků do všech šesti festivalových měst Plzeňského kraje.

Pátek: První Projekce a zahajovací galavečer

JUNIORFEST odstartoval v pátek ve všech městech prvními filmovými projekcemi a v Klatovech také proběhla beseda s filmovým producentem Ondřejem Beránkem “Jak se dělá film”. Celý festival byl oficiálně zahájen slavnostním galavečerem v Domažlicích, který proběhl za přítomnosti zástupců Plzeňského kraje, zástupců městských samospráv festivalových měst a důležitých hostů festivalu. Během večera si přítomní v sále připomněli uplynulý ročník, byly představeny letošní soutěžní filmy a jednotlivé poroty všech soutěžních kategorií. Součástí večera byla show známých českých dabérů jako Sabina Rojková, Jindřich Žampa a Michal Holán. Večer moderoval Štěpán Tuček a pěveckým vystoupením doplnila Kristýna Málková.

Sobota: setkání s herci a zábavné akce pro celé rodiny

Druhý festivalový den vedle filmových projekcí probíhal i doprovodný program. V Klatovech herci Pavel Nový a Lukáš Langmajer vysadili památeční strom na počest festivalu a poté následovalo přátelské povídání s oběma herci. V Dobřanech sobotní odpoledne patřilo tvořivé dílně inspirované světem Walta Disneye a večer pokračoval úspěšnou akcí Hororový ostrov, který trhal rekordy v počtu návštěvníků. Plzeň hostila loutkové divadlo pro celou rodinu herce Štěpána Tučka, zatímco v Přešticích a Domažlicích se konalo Festivalové deskobraní – odpoledne věnované deskovým hrám. Večer v Horšovském Týně pak návštěvníky bavila talk show “S tebou mě baví svět” s Pavlem Novým a Marií Tomsovou.

Neděle: autogramiáda, herecký workshop a kreativní Dílny

V neděli JUNIORFEST pokračoval v Dobřanech autogramiádou Pavla Nového po pohádce “Největší dar” a hlasatelka Marie Tomsová pozdravila dobřanské seniory. V Klatovech se konal intenzivní workshop filmového herectví pro děti. Domažlice a Plzeň hostily akci pro celou rodinu “Den s Českou”, kde se návštěvníci setkaly s postavičkami z večerníčků, zúčastnili se kreativních dílen a her. V Přešticích na odpolední zábavné akci Disney Day proběhlo vedle her i vyhlášení a ocenění výherců výtvarné soutěže na téma “Pohádky Walta Disneyho”

Festivalový víkend 16. ročníku JUNIORFESTU přinesl do všech měst řadu hostů, filmové lahůdky a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Další program bude probíhat až do středy 8. listopadu v šesti městech Plzeňského kraje – v Plzni, Domažlicích, Klatovech, Horšovském Týně, Přešticích a Dobřanech. Aktuální informace na webu www.juniorfest.cz a sociálních sitích Facebooku a Instagramu MFF Juniorfest.

zdroj: MFF Juniorfest, Alena Palkosková (tisková zpráva)