Zjednodušení pro pacienty. Stodská nemocnice má vyvolávací systém
Vyvolávací systém ve Stodské nemocnici, zdroj foto: Nemocnice Plzeňského kraje
Vyvolávací systém ve Stodské nemocnici, zdroj foto: Nemocnice Plzeňského kraje

Zjednodušení pro pacienty. Stodská nemocnice má vyvolávací systém

9 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

S cílem zjednodušit a zpřehlednit příchod a odbavení pacientů ve svých ambulancích začala nemocnice ve Stodě využívat vyvolávací systém. Ve zkušebním režimu funguje od tohoto týdne. Zapojeno je do něj zatím 14 ze zhruba 30 ordinací a ambulantních pracovišť. Další se budou připojovat postupně v dalších etapách. Použití vyvolávacího systému je snadné a intuitivní. Pokud by měl ale kdokoli potíže nebo obavy při jeho použití, je k dispozici pracovnice recepce, která pacientům ochotně pomůže. Využití systému je v připojených ambulancích nezbytné.

„Stávalo se, že pacienti nevěděli, do jakých dveří mají přesně vstoupit nebo v jakém pořadí přišli. Zejména, pokud bylo v čekárnách více lidí, docházelo občas i k drobným konfliktům. Zároveň se čekající třeba báli dojít si pro pití nebo do prodejny s občerstvením, když nevěděli, kolik osob čeká před nimi,“ vysvětluje důvody zavedení systému hlavní sestra nemocnice Drahoslava Letáková s tím, že odbavovací systém by měl pomoci těmto věcem předcházet. „Pacientovi vyjede lísteček s pořadovým číslem a zároveň s informací, kolik pacientů čeká do stejné ordinace před ním.“

I přesto ale zůstává v platnosti pravidlo, že konečné pořadí pacientů určuje například na základě závažnosti zdravotních potíží lékař. „Vždy bude u akutních ambulancí upřednostněn pacient ve vážném zdravotním stavu, což zjišťuje sestra, která pravidelně vychází z ordinace. Nebo u specializovaných ambulancí dokáže vyvolávací systém upřednostnit pacienta, který je objednán na konkrétní čas před neobjednaným,“ doplňuje náměstek pro léčebnou péči Alan Sutnar.

Zpříjemnit odbavení a pobyt ambulantních pacientů mají také postupné úpravy čekáren a navigačního systému, na kterém se pracuje také průběžně. Upravena byla už celá čekárna v levém křídle. V nejbližších dnech a týdnech se doplní značení.

zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje